Palu Haberleri

Palu Haberleri

Palu - Kovancılar Devlet Hastanesi’nin İhalesi Yapıldı

Palu Kovancılar Devlet Hastanesi’nin ihalesini 1.050.000.000,00 TL ile Metag İnşaat ve Gökhan Madencilik firmalarının sahibi Çetin İnşaat-Mehmet Çetin kazandı.

Palu Derneği Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Palu Der tarafından genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda ilçenin sorunları ve çözümü için nelerin yapılabileceği görüşüldü.

MHP İlçe Kongrelerini Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi, Ağın, Keban, Maden, Sivrice, Palu ve Kovancılar’da ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerde bazı ilçelere yeni başkanlar atandı, bazı ilçelerde de başkanlar yoluna devam etti.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Elazığ'da düzenlenen operasyonda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Milletvekili Nazırlı, Gençlik Meclisi Üyeleriyle Buluştu

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Nazırlı daha sonra Palu’da, ilçe halkıyla bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZ: ÜLKEMİZİN YARINLARI ADINA BİR KEZ DAHA BİR VE BERABER OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti 28’nci Dönem Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, yoğun bir tempoda sürdürdüğü seçim çalışmaları doğrultusunda Baskil, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti.

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan: Kovancılar, Palu ve Beyhan’ın Atık Suları Keban Baraj Gölünü Tehdit Ediyor

İyi Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, seçim gezilerini sürdürüyor. 

Jandarma'dan kaçak balık avcılarına operasyon

Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı Palu İlçe Jandarma Komutanlığı ve Baskil İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçak balık nakli yapan 3 şahıs yakalandı.

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık: Kovancılar ve Palu’da OSB Kurulması Gerekiyor

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Prof. Dr. Yasemin Açık, ilçelerin sorunlarını bildiğini ve bu sorunlarla ilgili projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Milletvekili Adayı Prof. Dr. Keleş: Millet İttifakının amacı belli, halkımız bunu görüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekerek, Millet İttifakının amacının hizmet olmadığını söyledi. Seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürdü. Sürsürü Mahallesi’nde düzenlenen Birlik ve Beraberlik Buluşması’na katılan Prof. Dr. Keleş, Fırat Üniversitesi akademisyenleriyle de bir araya geldi. Palu ve Kovancılar ilçelerinde de esnaf ve vatandaşlarla buluşan Prof. Dr. Keleş, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Keleş, oy kullanacak her vatandaşın, seçimin önemini idrak ederek sandığa gitmesi gerektiğini vurguladı. 14 Mayıs seçimlerinin normal bir seçimin dışına taştığına dikkat çeken Prof. Dr. Keleş sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu seçim gerçekten çok önemli. Hepimiz bunun farkındayız. Artık bu seçim Cumhurbaşkanlığı veya Milletvekili seçiminin dışına taşmış bir olay. Çünkü hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. Karşımızda bulunan bir zillet ittifakı var, nasıl kurulduğunu çok net hepimiz gördük. Bir masa var, masanın etrafında birileri oturdu, birileri masanın altından girdi, birileri masadan kalktı, birileri masayı dağıttı birileri tekrar birleştirdi. Bize o dönemde temel amaçlarının Türkiye olduğunu ve bu vatan olduğunu söylediler. Ama bugün geldiğimiz noktada temel amaçlarının bu olmadığını da şimdi çok daha net görüyoruz. Şimdi ben çok merak ediyorum. Bu masanın etrafında olan bu masanın etrafında Türkiye için emek vereceğiz diyen insanlar şimdi seçim sonuna doğru yaklaştığımızda ortaya çıkan tabloyu nasıl içlerine sindirecekler. Şimdi dün işte Selahattin Demirtaş bir açıklama yapıyor. Diğer tarafta Van'da işte Kılıçdaroğlu'nu karşılayan ekibi görüyoruz. Bu nedir, neyin nesidir. Peki tamam bunu anladık sizin amacınız buydu, bu amaca hizmet eden bizim işte ismini burada söyleyeyim Deva Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti bunu nasıl içine sindirecek, bunlara götürüp nasıl oy verebilecek. Bakın unutmayın biz çabuk unutuyoruz. Daha bundan 10-15 yıl öncesini, 2000 öncesini hatırlayın. Şehitlerimizi hatırlayın, bu kadar şehit vermiş televizyon başında hüngür hüngür ağlamış, televizyon başında şehitlerin huzurunda durmuş, onlara saygı göstermiş olanları hatırlayın. Biz böyle bir milletiz. Ama şimdi gelinen nokta gerçekten çok farklı amaç çok farklı ve dolayısıyla bunu çok iyi görmek lazım.”

Başkan Ülgen 'PALU' İçin Çalışıyor

Elazığ'ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak ilçenin ve şehrin sorunlarına duyarsız kalmayan Palu Kültür ve Dayanışma Derneğinin Başkanı Fadıl Ülgen, ilçede eksik tespit edilen sıkıntıları gündeme taşımaya ve bu sorunların çözümü için çalışmalarına aralıksız bir şekilde çalışmaya devam ediyor

İl Özel İdaresi Yol Genişletme Çalışmalarına Devam Ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi Palu İlçesi Gökdere-Akbulut-Gemtepe grup köy yolunda asfaltlama öncesi yol genişletme  ve sanat yapıları çalışması gerçekleştiriyor.

MHP Milletvekili Adayı Işıkver: Bir Oy Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Bir Oy da MHP'ye

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver, seçim çalışmaları kapsamında Palu, Beyhan, Kovancılar Arıcak ve Alacakaya ilçelerinde temaslarda bulundu.

Kovancılar ve Palu Devlet Hastanesi’nin İhale Tarihi Belli Oldu

Elazığ Kovancılar - Palu 150 yataklı Devlet Hastanesi’nin ihalesi 9 Haziran’da yapılacak.

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, Palu'da Seçim İletişim Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Palu’da seçim iletişim merkezinin açılışını yaptı. Elazığ'ın bağımsız adaylar karşısındaki dik duruşunu vurgulayan bağımsız aday Çoban, iletişim merkezinde düzenlenen Karaçorlular etkinliğinde konuşma yaptı.

Başkan Şerifoğulları, Karakoçan, Palu ve Kovancılar İlçelerini ziyaret etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bayram ziyaretleri kapsamında Karakoçan, Palu ve Kovancılar İlçelerini gezdi, ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

Milletvekili Adayı Işıkver’in Katılımıyla MHP Palu Sim Açıldı

MHP Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Semih Işıkver seçim çalışmaları kapsamında ilçe gezilerini sürdürüyor. Bu kapsamda Palu ilçesine giden Milletvekili Adayı Işıkver MHP Palu Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Milletvekili Demirbağ: Palu’daki Ağır Hasarlı Konutlar Yerinde Yapılacak

AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu İlçesindeki ağır hasarlı konutların yenilerinin yerinde yapılacağını ve Çarşı merkezde kentsel dönüşüm uygulamasının hayata geçeceğini ifade etti. Milletvekili Zülfü Demirbağ ayrıca, yeni Palu Belediyesi Hizmet Binasının yapımı için daha önce çıkartılan 4 Milyon TL ödeneğe ilave olarak 2 Milyon TL daha ödeneğin sağlanacağını da açıkladı.

Başkan Yıldırım: Palu'nun Sesini Duyuyoruz

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından hasar alan yapılar, bilim adamlarının önümüzdeki sürece ilişkin öngörüleri ve Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldırım, 'Bizler Palu'muzun sesini duyuyoruz' dedi.

Milletvekili Ağar, Palu’da Depremzedelerle Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, peş peşe depremlerin meydana geldiği Elazığ’ın Palu ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Milletvekili Demirbağ, Palu’da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, geçtiğimiz günlerde üst üste 4’ün üzerinde büyüklüğe sahip depremler yaşayan Palu ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Milletvekili Demirbağ, Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi ve Palu Belediyesi Hizmet Binası hakkında açıklamalarda bulundu.

İl Protokolü Palu İlçesini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bugün peş peşe depremlerin yaşandığı Palu ilçesini ziyaret etti.

Deprem Uzmanı Görür, Palu’da Yaşanan Depremleri Yorumladı

Elazığlı Deprem uzmanı ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Palu ilçesinde art arda gelen depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Görür, 'Bu depremler Elazığ’ın depremleri olamaz' dedi.

Palu'da art arda 6 deprem

Elazığ’ın Palu ilçesinde 4.9, 4.6, 3.5, 4.5, 4.5, 3.2 olmak üzere arka arkaya 6 deprem oldu.

Elazığ Valiliği, Palu'daki depremin ardından açıklama yaptı

Elazığ'ın Palu ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Palu Belediyesine ait park alanı ihaleyle kiraya verilecek

Elazığ'ın Palu ilçesinde mülkiyeti belediyeye ait park alanı açık arttırma ihale usulü ile kiraya verilecek.

Kuşhane Deresi Islah Edildi

Elazığ ili Palu ilçesi Baltaşı Köyü Kuşhane deresi, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü iş makineleri ve personeli tarafından gerçekleştirilen makineli çalışma kapsamında ıslah edildi. 

Kapalı Köy Yollarının Ulaşıma Açılması İçin Çalışmalar Sürüyor

Elazığ’da başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Elazığ merkez, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar ve Palu ilçelerinde toplam 125 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Murat Nehri Islah Edildi

Elazığ Palu İlçesinden geçen Murat Nehri, DSİ Bölge Müdürlüğü iş makineleri ve personeli tarafından gerçekleştirilen toplu makineli çalışma kapsamında ıslah edildi.