Konut Haberleri

Konut Haberleri

Elazığ İl Özel İdaresi Konut Satışı İçin İhaleye Çıktı

Mülkiyeti Elazığ İl Özel İdaresi’ne ait 10 adet konutun satışı gerçekleştirilecek.

Açıkkapı: Onlar hayal satarken biz hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, CHP’nin İstanbul’da verdiği konut sözü ile Elazığ’da yapılan 25 bin konutu karşılaştırdı. Açıkkapı, muhalefetin yalan vaatlerde bulunduğunu belirterek Kılıçdaroğlu’ndan 1 yıl sürede İstanbul’da 100 bin konut yapıp ücretsiz bir şekilde tamamlama sözü istedi.

Nazırlı: Muhalefet Söyledi Diye Değil Milletimiz Hak Etti Diye Hizmetler Yapılıyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, Türkiye genelinde bugüne kadar yapılan 1,2 milyon konutun, Elazığ’da yapılan 25 Bin TOKİ konutuyla birlikte deprem bölgesinde temeli atılan 45 bin konutun muhalefetin söylemiyle değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete olan hizmet sevdasıyla yapıldığını söyledi.

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver: TOKİ Konutlarındaki Tüm Eksiklikler Giderilecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver, 2020 yılında meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından TOKİ marifetiyle yapılan 24 bin 83 konutun şehrimizde güvenli yaşam alanı oluşturduğunu belirterek, 'Ancak bu konutlardaki çevre düzenlemesi, altyapı, sosyal donatı ve binalarda yaşanan bir takım eksiklikler halkımızı huzursun etmesin. 14 Mayıs sonrası ilk 5 ay içerisinde tüm bu sorunların üstesinden gelebilecek dirayete sahibiz' dedi.

Yanılmaz’dan Kılıçdaroğlu’na Çağrı: Kiptaş Konutlarını Ücretsiz Verin

AK Parti Milletvekili adayı Mücahit Yanılmaz, partisinin düzenlediği bayramlaşma programında konuştu.

Batı Prestij Konutları'nın Satışı Başladı

Elazığ Belediyesi’nin şehrin enerjisinin doğanın ritmiyle buluşacağı yepyeni bir yaşam alanı olarak inşa edeceği Batı Prestij Konutları'nın satışı başladı.

Elazığ’ın Mart Ayı Konut Satış Rakamları Belli Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre 2023 yılının Mart ayında Elazığ’da 1350 konut satıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından yapılacak deprem konutlarının temel atma törenine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Elazığ'da Şubat Ayında Satılık Konut Stoku Yüzde 14 Arttı

Elazığ’da şubat ayında satılık konut stoku Yüzde 14 artarken, kiralık konut stoku Yüzde 60 düşüş gösterdi.

Milletvekili Demirbağ: Palu’daki Ağır Hasarlı Konutlar Yerinde Yapılacak

AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu İlçesindeki ağır hasarlı konutların yenilerinin yerinde yapılacağını ve Çarşı merkezde kentsel dönüşüm uygulamasının hayata geçeceğini ifade etti. Milletvekili Zülfü Demirbağ ayrıca, yeni Palu Belediyesi Hizmet Binasının yapımı için daha önce çıkartılan 4 Milyon TL ödeneğe ilave olarak 2 Milyon TL daha ödeneğin sağlanacağını da açıkladı.

Harput’un İmara Açılması Zaruri

Şiddetli depremlere sık sık maruz kalarak ağır yaralanan Elazığ’da insanların can ve mal güvenliliğinin sağlanabileceği yeni projeler geliştirilmesi gerekiyor.

Bakan Kurum: Elazığ'da 505 konutumuzun inşasına başladık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya'da açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, Elazığ'da 505 konutun inşasına başlanıldığını duyurdu.

262 Konut ve 242 İş yerinin Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Elazığ’da 1 Mart Çarşamba günü kurası çekilen 262 konut ve 242 iş yerinin anahtar teslimleri 4 Mart 2023– 8 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Başkan Akın: Baskil’e 2 Bin Konut Yapılması Şart

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ'ın Baskil İlçesinde biz dizi temaslarda bulundu. Başkan Akın, Baskil’de 2 bin konut ve iş yerinin yapılması gerektiğini ifade etti.

Sivrice İlçesinde 26 Konut İçin Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ'ın Sivrice İlçesinde kentsel dönüşüm alanında yapılan 26 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Elazığ'da Kentsel Dönüşüme Katılacak Vatandaşlara 50-75 Bin Lira Hibe Verilecek

Elazığ Belediyesi, Aşağı Demirtaş köyünde 500 adet müstakil konut inşa edecek. Belediye, bu konutlardan elde edilecek gelirle kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara hane başı 75 bin liraya kadar hibe verecek.

Elazığ’da 262 Konut ve 242 İş yerinin Kurası Çekildi

Elazığ’da yapımına başlanılan ve tamamlanan 262 konut ve 242 iş yerinin kura çekimi gerçekleşti. Kura çekimi Kanal 23’ten canlı olarak yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elazığ’da 4 Bin 500 Konut 588 Köy Evi Yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Başkan Taşkın, FÜ Personelleri İçin Konut Talebinde Bulundu

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a Fırat Üniversitesi personeli için konut talebinde bulundu.

Elazığ’da 257 Konut ve 242 İş yerinin Kurası Çekilecek

Elazığ’da yapımına başlanılan ve tamamlanan 257 konut ve 242 iş yerinin kura çekimi 1 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek.

Elazığ Valiliği'nden Kiralarda Fahiş Fiyat Artışı Uyarısı

Elazığ Valiliği konut kiralarında fahiş fiyat artışıyla ilgili vatandaşları uyararak, fahiş fiyat artışı ile ilgili şikayet başvurularının Haksız Fiyat Artışı Şikayet Sistemi (e-devlet) üzerinden veya Ticaret İl Müdürlüğü'ne yapılabileceğini duyurdu.

Elazığ’da Yapılacak 3 Bin 750 Konutun Alanı Belli Oldu

Elazığ’da yapılacak olan 3 bin 750 konutun alanı belli oldu.

Bakan Kurum, Deprem Sonrası İnşa Sürecinin Yol Haritasını Açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, deprem bölgelerinde inşa sürecinde yol haritalarının netleştiğini belirterek, bu süreçte yürütülecek çalışmaları 10 madde ile paylaştı.

Hasar Tespit ve Hak Sahipliği Çalışmalarında Başvuru Yapılacak Müdürlükler Belli Oldu

Elazığ Valiliği, Elazığ’da konutu hasarlı olan vatandaşların başvuracakları kurum ve müdürlükler hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart’ta Elazığ’da 3 Bin 750 Konutun İnşasına Başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen illerde evleri hasar gören vatandaşlar için inşa edilecek yeni konutların sayısını açıkladı. 

Vali Toraman, Kırklar Geçici Konaklama Merkezini Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle konutlar ağır hasarlı olup Kırklar Geçici Konaklama Merkezi'ne yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti.

Başkan Çoban: 100 Bin Sosyal Konut Projesi Tam Destek Gördü

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) tarafından hazırlanan Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Bin Bedava Sosyal Konut Projesini depreme maruz kalan 11 ilde Gazeteciler Cemiyetleriyle istişare eden HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban projenin tüm illerde büyük bir heyecanla karşılandığını ve tam destek gördüğünü belirtti.

Fahiş Fiyat Şikayetleri E-Devlet Yada Ticaret İl Müdürlüğünden Yapılabilecek

Kahramanmaraş depreminden sonra Elazığ'da konut kiralarında yapılan fahiş fiyat artışlarının ardından Elazığ Valiliği devreye girdi.

Başkan Albayrak: Fırsatçılara çok ağır cezalar kesilecek

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak deprem sonrası fırsatçılık yapan konut sahiplerini uyararak, ağır cezaların kesileceğini belirtti.