Kovancılar Haberleri

Kovancılar Haberleri

Palu - Kovancılar Devlet Hastanesi’nin İhalesi Yapıldı

Palu Kovancılar Devlet Hastanesi’nin ihalesini 1.050.000.000,00 TL ile Metag İnşaat ve Gökhan Madencilik firmalarının sahibi Çetin İnşaat-Mehmet Çetin kazandı.

Kaymakam Dilekli, Fark Yaratıyor

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi kaymakamlığına atandıktan bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla fark yaratan Kaymakam Mustafa Dilekli, ilçede bulunan ve Peygamber Efendimizin sahabelerinden Sultan Kubeys hazretlerininin türbesinin bakım onarımı için harekete geçti...

MHP İlçe Kongrelerini Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi, Ağın, Keban, Maden, Sivrice, Palu ve Kovancılar’da ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerde bazı ilçelere yeni başkanlar atandı, bazı ilçelerde de başkanlar yoluna devam etti.

Kovancılar’da Kültür Şenliği Düzenlenecek

Kovancılar Belediyesi tarafından organize edilen Kültür Şenliği 20 Ağustos Pazar Günü başlayacak. Belediye Başkanı Hacı Akpınar düzenlenecek olan şenliğe vatandaşları davet etti.

Şehit Yusuf Ataş Parkı’nda Sulama Altyapı Çalışmaları Tamamlandı

Kovancılar Belediyesi tarafından Şehit Yusuf Ataş Parkı’nda çalışmalar devam ediyor. Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Akpınar, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar mahalle muhtarları ile bir araya gelerek talep ve sorunları dinledi.

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar'da Çalışmalarını Sürdürüyor

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar ilçesinde toplam 6 köyde kilitli parke çalışmasının yanında asfalt bakım onarım ve yol genişletme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Müdür Yeşilkaya, Başkan Özdoğan İle Bir Araya Geldi

Kovancılar Mesleki Eğitim Merkez Müdürü Ali Yeşilkaya, Kovancılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti.

Milletvekili Işıkver: Çözülmedik sıkıntı kalmayana kadar koşmaya devam edeceğiz

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, milletvekili seçimlerinin ardından ilk halk buluşmasını Kovancılar ilçesinde gerçekleştirdi.

Karma OSB Elazığ’a Hayırlı Olsun

KİAD Başkanı Hanifi Bekirgil, Kovancılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Özdoğan ve Kovancılar Şoförler Odası Başkanı Halit Aydın, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret etti.

Başkan Özdağan Her Zaman Esnafın Yanında

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdağan, yaptığı çalışmalarla esnafın yanında olmaya devam ediyor.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZ: ÜLKEMİZİN YARINLARI ADINA BİR KEZ DAHA BİR VE BERABER OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti 28’nci Dönem Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, yoğun bir tempoda sürdürdüğü seçim çalışmaları doğrultusunda Baskil, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti.

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan: Kovancılar, Palu ve Beyhan’ın Atık Suları Keban Baraj Gölünü Tehdit Ediyor

İyi Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, seçim gezilerini sürdürüyor. 

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık: Kovancılar ve Palu’da OSB Kurulması Gerekiyor

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Prof. Dr. Yasemin Açık, ilçelerin sorunlarını bildiğini ve bu sorunlarla ilgili projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Milletvekili Adayı Prof. Dr. Keleş: Millet İttifakının amacı belli, halkımız bunu görüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekerek, Millet İttifakının amacının hizmet olmadığını söyledi. Seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürdü. Sürsürü Mahallesi’nde düzenlenen Birlik ve Beraberlik Buluşması’na katılan Prof. Dr. Keleş, Fırat Üniversitesi akademisyenleriyle de bir araya geldi. Palu ve Kovancılar ilçelerinde de esnaf ve vatandaşlarla buluşan Prof. Dr. Keleş, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Keleş, oy kullanacak her vatandaşın, seçimin önemini idrak ederek sandığa gitmesi gerektiğini vurguladı. 14 Mayıs seçimlerinin normal bir seçimin dışına taştığına dikkat çeken Prof. Dr. Keleş sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu seçim gerçekten çok önemli. Hepimiz bunun farkındayız. Artık bu seçim Cumhurbaşkanlığı veya Milletvekili seçiminin dışına taşmış bir olay. Çünkü hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. Karşımızda bulunan bir zillet ittifakı var, nasıl kurulduğunu çok net hepimiz gördük. Bir masa var, masanın etrafında birileri oturdu, birileri masanın altından girdi, birileri masadan kalktı, birileri masayı dağıttı birileri tekrar birleştirdi. Bize o dönemde temel amaçlarının Türkiye olduğunu ve bu vatan olduğunu söylediler. Ama bugün geldiğimiz noktada temel amaçlarının bu olmadığını da şimdi çok daha net görüyoruz. Şimdi ben çok merak ediyorum. Bu masanın etrafında olan bu masanın etrafında Türkiye için emek vereceğiz diyen insanlar şimdi seçim sonuna doğru yaklaştığımızda ortaya çıkan tabloyu nasıl içlerine sindirecekler. Şimdi dün işte Selahattin Demirtaş bir açıklama yapıyor. Diğer tarafta Van'da işte Kılıçdaroğlu'nu karşılayan ekibi görüyoruz. Bu nedir, neyin nesidir. Peki tamam bunu anladık sizin amacınız buydu, bu amaca hizmet eden bizim işte ismini burada söyleyeyim Deva Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti bunu nasıl içine sindirecek, bunlara götürüp nasıl oy verebilecek. Bakın unutmayın biz çabuk unutuyoruz. Daha bundan 10-15 yıl öncesini, 2000 öncesini hatırlayın. Şehitlerimizi hatırlayın, bu kadar şehit vermiş televizyon başında hüngür hüngür ağlamış, televizyon başında şehitlerin huzurunda durmuş, onlara saygı göstermiş olanları hatırlayın. Biz böyle bir milletiz. Ama şimdi gelinen nokta gerçekten çok farklı amaç çok farklı ve dolayısıyla bunu çok iyi görmek lazım.”

Türkiye Diyanet Vakfı Kovancılar Bürosunun Açılışı Gerçekleştirildi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kovancılar Şubesinin hizmet bürosu Elazıg İl Müftüsü İrfan ÜSTÜNDAĞ, Kovancılar İlçe Müftüsü Muhammed Sait OKUMUŞ, Kurum amirleri, STK temsilcileri, TDV gönüllüleri ve vatandaşların katıldığı törenle hizmete açıldı.

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Kovancılar ve Karakoçan'da yoğun ilgiyle karşılandı

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, seçim gezileri kapsamında Kovancılar ve Karakoçan ilçelerinde yoğun bir ilgiyle karşılandı. 

MHP Milletvekili Adayı Işıkver: Bir Oy Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Bir Oy da MHP'ye

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver, seçim çalışmaları kapsamında Palu, Beyhan, Kovancılar Arıcak ve Alacakaya ilçelerinde temaslarda bulundu.

Milletvekili Adayı Ercan: Kovancılar Değişim İstiyor

14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi çalışmalarını aralıksız sürdüren İyi Parti, Milletvekili adayı Yüksel Ercan’ın girişimleri ile Kovancılar ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi açtı.

Kovancılar ve Palu Devlet Hastanesi’nin İhale Tarihi Belli Oldu

Elazığ Kovancılar - Palu 150 yataklı Devlet Hastanesi’nin ihalesi 9 Haziran’da yapılacak.

Jandarma'dan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması ekiplerince Kovancılar ilçesinde Hacı Ahmet Özbağı İlk Öğretim Okulu öğrencilerine Yaya Geçiş Üstünlüğü Eğitimi verildi.

Başkan Şerifoğulları, Karakoçan, Palu ve Kovancılar İlçelerini ziyaret etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bayram ziyaretleri kapsamında Karakoçan, Palu ve Kovancılar İlçelerini gezdi, ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

İyi Parti Milletvekili Adayı Yüksel Ercan Kovancılar ilçesinde temaslarda bulundu

İyi Parti Elazığ Milletvekili adayı Yüksel Ercan, seçim çalışmaları kapsamında Kovancılar ilçesini ziyaret ederek esnaf ve ilçe halkıyla buluştu.

Elazığ'da arazi anlaşmazlığı silahlı kavgaya dönüştü: 4 Yaralı

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yaşandı. Silahlı kavgaya dönüşen olayda 4 kişi yaralandı.

Özdoğan: Esnafın sorunlarına kayıtsız kalmayalım

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, esnafların çok zor günler geçirdiğini ifade ederek son yaşanan deprem sonrası Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesinin esnafa faydası olmadığını söyledi.

Kovancılar ilçesinde yeni içme suyu kuyusu açıldı

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İlçede saniyede 9 litre su kapasitesine sahip yeni bir içme suyu kuyusu açtıklarını duyurdu.

Özdoğan: Ramazan Kolilerini Yerel Esnaftan Yapalım

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, yerel esnafın zor günler geçirdiğini dile getirerek hayır sahiplerinin, ramazan kolilerini yerel esnaftan yapmasını istedi.

Kovancılar Esnafına Önemli Destek

Kovancılar Esnaf Odası ve İş Bankası Kovancılar Şubesi tarafından protokol imzalandı.

Milletvekili Demirbağ, Palu’da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, geçtiğimiz günlerde üst üste 4’ün üzerinde büyüklüğe sahip depremler yaşayan Palu ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi. Milletvekili Demirbağ, Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi ve Palu Belediyesi Hizmet Binası hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Demiral Güven Tazeledi

Kovancılar Ziraat Odası Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurulda Başkanlığa yeniden İzzet Demiral seçildi.