Keban Haberleri

Keban Haberleri

Keban’da Trabzon Hurması Hasat Etkinliği Yapıldı

Elazığ'ın Keban ilçesinde yetiştirilen Trabzon hurmasında hasat dönemi başladı.

Kaçak kazı yapan 5 şahıs suçüstü yakalandı

Elazığ İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışma kapsamında Keban ilçesinde kaçak kazı yapan 5 şahıs suçüstü yakalandı.

Keban Devlet Hastanesi ve Lojman Yapım İşi İhalesi Yapıldı

Elazığ'ın Keban İlçesinde yapılacak 25 Yataklı Devlet Hastanesi ve 10 Daireli Lojman İşi için ihale gerçekleştirildi. İhaleyi Arkela Yapı Mimarlık Mühendislik Elektrik Enerji İnşaat İmalat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı.

MHP İlçe Kongrelerini Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi, Ağın, Keban, Maden, Sivrice, Palu ve Kovancılar’da ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerde bazı ilçelere yeni başkanlar atandı, bazı ilçelerde de başkanlar yoluna devam etti.

Keban ve Baskil bu kış doğal gazla ısınacak

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, 2006 yılında hizmet vermeye başladığı Elazığ’da yatırım çalışmalarını artırarak devam ediyor.

Keban Baraj Gölü’nde Su Seviyesi Düştü

Elazığ'da son günlerde yaşanan aşırı sıcakların etkisiyle Keban Baraj Gölü’nde su seviyesinde düşüş yaşanmaya başladı. Maksimum 845 m3 su kotu olan Keban Baraj Gölü’nde su seviyesi 838.41 m3 düzeyinde seyrediyor.

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Elazığ'ın Keban ilçesinde Jandarma ekiplerince yapılan operasyonda276 kök kenevir ve 3,5 Kg kubar esrar ele geçirildi.

Elif Hatun Camii İbadete Açıldı

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Göldere Köyü’nde yapımı tamamlanan Elif Hatun Camii kılınan Cuma Namazı ile ibadete açıldı.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi tarafından yaptırılan kütüphane hizmete açıldı

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi tarafından Keban Atatürk İlkokuluna yaptırılan kütüphanenin açılışı yapıldı.

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan: Kovancılar, Palu ve Beyhan’ın Atık Suları Keban Baraj Gölünü Tehdit Ediyor

İyi Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, seçim gezilerini sürdürüyor. 

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, Ağın ve Keban ilçelerini ziyaret etti

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, seçim gezileri kapsamın Ağın ve Keban ilçelerini ziyaret etti.

Kapalı Köy Yollarının Ulaşıma Açılması İçin Çalışmalar Sürüyor

Elazığ’da başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle Elazığ merkez, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar ve Palu ilçelerinde toplam 125 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Üreticiler, Bireysel Sulama Sistemleri Hakkında Bilgilendirildi

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ağın, Keban ve Baskil ilçelerinde bireysel sulama sistemleri alanında faaliyet gösteren üreticileri bilgilendirdi.

Keban Belediyesi İle Hizmet-İş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Keban Belediyesi İle Hizmet-İş Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, Keban İlçesinde Temaslarda Bulundu

Pazar günü il kongresini gerçekleştirecek olan İYİ Parti, ilçe gezilerine devam ediyor. 

Elazığ'da silahlı kavga: 1 ölü

Elazığ'ın Keban ilçesinde meydana gelen silahlı kavgada, 1 kişi öldü.

MHP İl Başkanı Yunus Bal, ilçe teşkilatlarını ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Yunus Bal ve yönetim kurulu üyeleri Ağın, Keban, Baskil, Kovancılar, Karakoçan, Palu, Maden ve Sivrice İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.

Elazığ'da pancar yüklü tır devrildi: 1 yaralı

Elazığ-Keban kara yolunda, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği pancar yüklü tır yan yattı. Kazada, araç sürücüsü hafif yaralandı.

Elazığ'da yangın: 1 yaralı

Elazığ'ın Keban ilçesinde çıkan ev yangınında bir kişi yaralandı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.

İYİ Parti Keban İlçe Başkanlığına Ramazan Arslan Seçildi

İYİ Parti Keban ilçe kongresi gerçekleşti. Kongrede Başkanlığa Ramazan Arslan seçildi.

Feride okuluna kavuştu

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Koyunuşağı köyünde ikamet eden lise birinci sınıf öğrencisi Feride Uçar, taşımalı eğitim çerçevesindeki servisin 3 kilometre fazla yol gitmek istememesi nedeni ile eğitimine başlayamamıştı. Yapılan haberin ardından harekete geçen yetkililerin sorunu gidermesiyle Uçar, okuluna kavuştu.

Elazığ'da İlk Evim İlk İşyerim Projesi

Elazığ'ın Keban ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı İlk Evim-İlk İşyerim Projesi çerçevesinde 88 konut için temel atma töreni yapıldı.

3 kilometrelik fark bir kızın eğitim hayatına mal oldu

Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Koyunuşağı köyünde ikamet eden lise birinci sınıf öğrencisi Feride Uçar, taşımalı eğitim çerçevesindeki servisin 3 kilometre fazla yol gitmek istememesi nedeni ile eğitimine başlayamadı. Aynı evdeki kız kardeşini her gün servise bindirip Baskil ilçesine gönderen Uçar, okumak istediğini belirterek yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

Keban Barajındaki su seviyesi, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre daha yüksek

Keban Baraj Gölündeki su seviyesinin, geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek olduğu öğrenildi.

Bir zamanlar tekne turu yapılıyordu, suların çekilmesi ile o köy kuraklığın ortasında kaldı

Elazığ'da Keban Baraj Gölü havzasında yer alan Murat Nehri'ne sıfır konumda bulunan Aşağı İçme köyünde su yaklaşık 250 metre çekildi. Bir zamanlar tekne turlarının yapıldığı ve eşsiz manzarası ile ziyaretçilere keyifli bir manzara sunan köy şimdi kuraklıkla boğuşuyor.

Elazığ'da baraj gölünde kaybolan şahsın cansız bedeni sudan çıkarıldı

Elazığ'da Keban Barajı'nda tekneyle birlikte suya gömülen ve bugün su altı arama cihazı ROW ile yeri tespit edilen şahsın cansız bedeni, dalgıçlar tarafından sudan çıkartıldı.

Elazığ'da baraj gölünde kaybolan şahıs bulundu

Elazığ'da Keban Barajı'nda tekneyle birlikte suya gömülen şahıs arama çalışmalarının 5'inci gününde bulundu. Yeri tespit edilen şahsın çıkarılması için çalışmaları sürüyor.

Elazığ'da baraj gölünde kaybolan şahıs 4 gündür aranıyor

Elazığ'da Keban Barajı'nda tekneyle birlikte suya gömülen şahsı arama çalışmaları 4'üncü gününde su altında ve üzerinde sürüyor.

Elazığ'da tekneyle birlikte suda kaybolan şahıs 'ROW' ile aranıyor

Elazığ'da Keban Barajında tekneyle birlikte suya gömülen şahsı arama çalışmaları sürüyor. Derinliğin yer yer 70 metreyi bulmasından dolayı arama çalışmalarının bölgeye gönderilen su altı arama cihazı 'ROW' ile yapıldığı öğrenildi.

Elazığ'da tekneyle birlikte suda kaybolan şahsı arama çalışmaları sürüyor

Elazığ'da Keban Barajında tekneyle birlikte suya gömülen şahsı arama çalışmaları sürüyor.