Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Alacakaya’da 3,6 Büyüklüğünde Deprem

Elazığ’da merkez üssü Alacakaya olan 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ Belediyesi Tarafından 2. Çocuk Festivali Düzenleniyor

Elazığ Belediyesi ve Playland Eğlence Merkezi tarafından depremden etkilenen çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturmak için Playland 2. Çocuk Festivali düzenlenecek.

Milletvekili Demirbağ Yurtta Kalan Depremzedelerle Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ İzzetpaşa Kız Öğrenci Yurdu'ndaki depremzedelerle bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Umut Kervanı Vakfı’ndan Depremzedeler İçin Yardım Çağrısı

Umut Kervanı Vakfı Elazığ'a gelen depremzedeler için yardım çağrısında bulundu.

Başkan Gürtürk: Afetten Etkilenen İşçilerimiz Tazminat Ödemesi İçin Dilekçe Vermeli

Aile Sosyal Hizmetler ve Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ Malatya Adıyaman Bingöl ve Tunceli Bölge Başkanı Ahmet Deniz Gürtürk, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Elazığ’daki sağlık çalışanlarının günlük çıplak ücretleri P tazminat ücreti alabilmeleri için kurumlara dilekçe vermeleri gerektiğini söyledi.

FÜ’den İftarımı Depremzede Kardeşimle Paylaşıyorum Kampanyası

Fırat Üniversitesi, Ramazan ayına sayılı günler kala Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen illerdeki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Elazığ Ekonomi Platformu Deprem Sonrası Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

Elazığ Ekonomi Platformu Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında genel değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Harput’un İmara Açılması Zaruri

Şiddetli depremlere sık sık maruz kalarak ağır yaralanan Elazığ’da insanların can ve mal güvenliliğinin sağlanabileceği yeni projeler geliştirilmesi gerekiyor.

Şehit Gazi-Sen, UMKE Personelleri İle Bir Araya Geldi

Şehit Gazi Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Tuna Avcı, diğer deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından Elazığ’a geldi.

Saadet Partisi İl Yönetiminden Maden İlçesine Ziyaret

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve Maden İlçe Başkanı Zülküf Sinanoğlu Maden İlçesini ziyaret ederek, yaşanan depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Gençlik Merkezi, Depremzede Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Düzenledi

Elazığ Gençlik Merkezi, İzzetpaşa Öğrenci Yurdunda kalan depremzede çocukları yalnız bırakmayarak etkinlikler yapıyor.

Başkan Alan: Deprem nedeniyle gerçekleştirilecek tescil işlemleri ücretsiz olacak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ'da deprem nedeniyle gerçekleştirilecek tescil işlemlerinin ücretsiz yapılacağını açıkladı.

Elazığ'da kesin hasar tespit çalışmaları tamamlandı, itiraz süreci başlıyor

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerden etkilenen Elazığ'da başlatılan hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Kesin Hasar Askı Listeleri ile birlikte askı itirazları 16.03.2023 tarihinde başlayacak.

ELMÜTDER: Acilen uygulanabilir çözümler talep ediyoruz

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği (ELMÜTDER), 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen büyük deprem felaketinin ardından, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı ilk genelgede belirtilen inşası devam etmekte olan yapılar için verilen durdurma kararının inşaat sektörünü olumsuz etkilediğini belirterek, bu soruna acil çözüm bulunması talebinde bulundu. 

Elazığ’da Ağır Hasarlı Bina Sayısı Yükseldi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından Elazığ'da hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Malatya'da meydana gelen deprem Elazığ'da da hissedildi

Malatya’da merkez üssü Pütürge ilçesi olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Elazığ’da da hissedildi.

Elazığ’da Deprem Gerçeği ve Elazığ Paneli Düzenlendi

Türk Ocakları Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Deprem Gerçeği ve Elazığ konulu panel gerçekleşti. Panele Elazığlı yer bilimcilerin yanı sıra Prof. Dr. Naci Görür de katıldı.

Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi, Depremzede Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Elazığ Belediyesi Kadın Meclisi, Elazığ Belediyesi Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarında depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Milletvekili Bulut, hak sahipliği ile ilgili soruları cevaplandırdı

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, deprem sonrası süreçte vatandaşların merak ettiği hak sahipliği ile ilgili sık sorulan soruları cevaplandırdı.

Hasar Tespiti Yapılamayan Binalar İçin Son Tarih 31 Mart

AFAD, deprem bölgesinde yapılan hasar tespit çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Deprem bölgesinde yapılan hasar tespit çalışmaları kapsamında hasar tespit çalışması yapılamamış olan bina sahiplerinin, 31 Mart 2023 günü mesai bitimine kadar ilgili kurumlara başvurarak, binaların içeriden incelenmesini temin etmeleri gerektiği belirtildi.

Milletvekili Bulut, Hasar Tespiti ve Hak Sahipliği Sorularını Yanıtladı

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut deprem sonrası süreçte vatandaşların sıklıkla merak ettiği hasar tespiti, hak sahipliği ve ağır hasarlı binaların durumu gibi konularda vatandaşları bilgilendirerek sorularını cevaplandırdı.

Elazığ’da Deprem Gerçeği ve Elazığ Paneli Düzenlenecek

Türk Ocakları Elazığ Şubesi tarafından Deprem Gerçeği ve Elazığ Paneli düzenlenecek. Elazığlı Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür gibi birçok önemli ismin yer alacağı panel Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Elazığ’dan Kahramanmaraş’a Kadınlar Gününde Kadın Dayanışması

İHH Kadın ve Memur-Sen Kadın Kolları işbirliği ile Kadınların halinden kadınlar anlar sloganıyla hazırlanan kadın hijyen paketleri Kahramanmaraş’ta depremzede kadınlara ulaştırılacak.

Başkan Aksu, LGS ve YKS’deki Yeni Kararı Değerlendirdi

Yükseköğretim Kurumları ve Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesindeki öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için 8. ve 12. sınıftaki LGS ve YKS’ye girecek öğrencilerin ikinci dönem konularından sorumlu olmayacaklarını açıkladı. Kursder Başkanı Veli Aksu, konuyla ilgili, kendisinin de YÖK ve MEB’e talepte bulunduğunu belirterek, afet bölgesindeki öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Avrupa Elazığlılar Derneği, Deprem Bölgelerine Yaptıkları Yardımları Açıkladı

Avrupa Elazığlılar Derneği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Yılmaz yaptığı açıklamada depremzedeler için toplanan yardım miktarlarını açıklayarak yardımları en güvenilir şekilde teslim ettiklerini belirtti.

Kahveciler Odası Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hizmet binası hasar alan Elazığ Kahveciler Ve Kıraathaneciler Esnaf Odası yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Memur-Sen Kadın Komisyonu, Depremzede Kadınları Yalnız Bırakmadı

Memur-Sen Kadın Komisyonu, Elazığ’da konaklayan kadın depremzedelere hazırladıkları özel paketleri hediye ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

ETSO Başkanı Alan, İnşaat Sektör Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı İdris Alan, yaşanan depremler sonrasında Elazığ genelinde inşaat faaliyetlerinin durmasının sektörü olumsuz etkilediğini söyledi. sektör temsilcileri ile bir araya gelen İdris Alan, icra makamlarına yaşanan mağduriyetin giderilmesi için talepte bulunduklarını söyledi.

Milletvekili Bulut, Deprem Sürecinde Merak Edilenleri Cevapladı

Milletvekili Metin Bulut deprem sürecinde kamuoyunda merak edilen soruları cevaplandırdı.

Elazığ’da 4 Bin 636 Bina Ağır Hasarlı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 2 büyük depremin ardından Elazığ’da hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarda 4 bin 636’sının ağır hasarlı olduğu tespit edildi.