Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Milletvekili Açıkkapı'dan gençlere müjdeli haber

AK Parti Elazığ Milletvekili , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, deprem bölgesindeki gençlerle başlayacak pilot proje ile evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı sağlanacağını söyledi.

Elazığ’da Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı Düzenlendi

Fırat Üniversitesinde düzenlenen 'Depreme Dirençli Kentler Çalıştayı'na konuşmacı olarak katılan İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür ile ABD'deki Colorado Üniversitesi'nde görev yapan sismolog Roger Bilham, önemli açıklamalarda bulundu.

Orman Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasının İhalesi Yapıldı

Elazığ ve Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerde hasar gören Elazığ Orman bölge Müdürlüğü hizmet binasının yıkılmasına, yerine yeni hizmet binası yapılmasına karar verildi.  Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapımı için ihale gerçekleştirildi. 

Elazığ’da Yerinde Dönüşüm İçin Başvuru Süreci Devam Ediyor

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle hasar alan konut ve iş yerlerinin yerinde dönüşümü için başvuru süreci e-devlet üzerinden devam ediyor.

Prof. Dr. Görür: Elazığ'da Sorun Görmüyorum

Elazığlı Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Görür, 'Elazığ’da sorun görmüyorum' dedi.

Vali Toraman: 10 Bin 700 Ağır Hasarlı Binanın, 4 Bini Yıkıldı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Kahramamanmaraş depremleri sonrasında Elâzığ’da ağır hasarlı tespit edilen 10 bin 700 binanın 4 bin tanesinin yıkıldığını söyledi.

Vali Toraman Deprem Konutları Şantiye Alanında İncelemelerde Bulundu

Elazığ Valisi Ömer Toraman Güneykent Mahallesi’nde yapımı süren konutlarda incelemelerde bulundu.

Başkan Alan, Ekonomi Şurası’nda Elazığ Ve Deprem Bölgesi’nin İş Dünyası Adına Seslendi

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurasında depremden etkilenen 11 ilin iş dünyası adına seslendi.

Elazığ’da Toplum Yararına Program Süresi 9 Ay Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 11 ilde Toplum Yararına Program (TYP) süresinin 9 ay uzatıldığını bildirdi.

Vali Toraman: Şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbar alınmamıştır

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Malatya'da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yaptı.

Malatya'da meydana gelen deprem Elazığ'da da hissedildi

Malatya'da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Elazığ'da da hissedildi.

Başkan Şerifoğulları, ETSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısının Konuğu Oldu

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası temmuz ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda 2020 -2023 yıllarında meydana gelen depremlerin iş dünyasına etkileri, iş dünyasının ekonomik alt yapı problemleri masaya yatırıldı

Elazığ'da Mücbir Sebep Hali Sona Erdi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Elâzığ’da da uygulanmaya başlayan Mücbir Sebep Hali 31 Temmuz Pazartesi günü sona ererken, resmi gazetede yayımlanan yeni kararla beş ilde süre uzatılırken Elâzığ’da süre uzatılmadı.

Deprem Bölgesi Hak Sahipliği Başvuruları 30 Temmuz'da Sona Erecek

Asrın felaketinde afetzedelerin, yıkılan veya ağır hasar gören binaları için yerinde dönüşüm imkanı ve verilecek inşaat kredisinden yararlanabilmesi amacıyla başvurusu zorunlu olan hak sahipliği müracaatı 30 Temmuz Pazar günü sona erecek.

Milletvekili Işıkver: Elazığ’da Yapılan Konutlar Yapılmış En Büyük İmar Faaliyeti

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti Milletvekilleriyle birlikte Meclis'te düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Işıkver, deprem bölgelerinde inşaat faaliyetlerinin hızla yükseldiğini belirtti.

Adana’da Meydana Gelen 5.5 Büyüklüğündeki Deprem Elazığ’da da Hissedildi

Merkez üssü Adana Kozan olan 08.44'te 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Elazığ’da da hissedildi.

Emine Erdoğan, Hayır Çarşısı'nda Elazığ Belediyesi Standını Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından düzenlenen "Deprem Bölgesi Gönülden Gönüle Kardeşlik Köprüsü Hayır Çarşısı" etkinliğinde Elazığ Belediyesi standını ziyaret etti.

Başkan Yıldırım: Deprem Sonrası Elazığ'a Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Eğitim Yatırımı Yapıldı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak Elazığ depreminin ardından 3 Milyar Lira ile Elazığ'a Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim yatırımının yapıldığını belirterek; 'Öğrencilerimizin ve geleceğimizi emanet ettiğimiz eğitimcilerimizin tüm beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak için üzerimize düşeni yapmayı sürdüreceğiz.' dedi.

Elazığ İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 2023 yılı içerisinde Elâzığ’da deprem sonrası yapılan çalışmaların yanı sıra yatırım çalışmalarının da devam edeceğini söyledi. Vali Toraman, il koordinasyon kurulu toplantısında konuştu.

MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti Elazığ’da

Milliyetçi Hareket Partisi Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti' Elazığ’a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Vali Toraman ile değerlendirme toplantısına katılan heyet, daha sonra Güneykent rezerv alanında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Işıkver: Güneykent Rezerv Alanında Halkımızla Buluşacağız

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatıyla kurulan ve temel amacı depremzede vatandaşları bir an bile ihmal etmeden, sorunlarını çözüme kavuşturma ve hayatlarını normale döndürmeyi hedefleyen ‘MHP Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti’ bu doğrultuda 16 Temmuz Pazar günü Elazığ’a geliyor. Heyette bulunan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, protokol ziyareti ve bilgilendirmenin ardından Güneykent Rezerv Alanında vatandaşlarla bir araya geleceklerini ifade etti.

Abdullahpaşa’daki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Büyük Oranda Bitti

Elazığ Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında şehrin farklı mahallelerinde inşasına başlanan depreme dayanıklı konutlar, hızlı bir şekilde tamamlanarak hak sahiplerine teslim ediliyor.

Hak Sahipleri İçin Son Gün 28 Temmuz

Elazığ Valiliği tarafından, depremin ardından yapılan konutların “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi”nin imzalanması için hak sahiplerinin 28 Temmuz 2023 tarihine kadar irtibat ofislerine gitmeleri gerektiğini yönünde ilanen tebligatta bulundu.

FÜ’de Teknik Personellere Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası gerek ilimizde gerekse depremin etkilediği diğer illerdeki binaların incelenmesi sürecinde saha çalışmalarında görev alan 63 akademik ve idari personele teşekkür belgesi verildi.

Maden’de 3.1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Maden’de 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Ve Enkaz Kaldırma Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında ilçe kaymakamları ve kurum müdürlerinin katılımıyla “6 Şubat Tarihli Depremlerde Ağır Hasar Almış Yapıların Yıkım ve Enkaz Kaldırma Çalışmaları Süreç Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

Milletvekili Işıkver Deprem Bölgesi İnceleme Heyetinde Yer Aldı

Deprem bölgesi inceleme heyetinde Elazığ Milletvekili Semih Işıkver de yer aldı.

Fırat Üniversitesi’nde Düzenlenen Törende Duygusal Anlar yaşandı

Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2022-2023 Akademik Yılı Derece Ödülleri Töreni’nde asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri unutulmadı. Vefat eden öğrencileri anmak için hazırlanan video salondaki davetlileri gözyaşlarına boğdu. 

Deprem Konutlarının Borçlandırma Bedelleri Banka Hesaplarına Yüklendi

Elazığ Valiliği, 24 Ocak 2020 ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde Elazığ’da meydana gelen depremler sonrasında ağır hasarlı konutlarda hak sahibi olan afetzedelerin konut borçlandırma bedelleri hesaplarına yüklendiğini bildirdi.