Ekonomi

Elazığ ekonomi haberleri, ekonomik ve iş dünyasından gelişmeleri Elazığ haber sitesi Elazığ Haber Ajansı ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

Sanayi Bakanlığı Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Özel sektör kuruluşlarına yönelik Sanayi Bakanlığı Destekleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Oda Aidat Borçlarına Yapılandırma Fırsatı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan duyuruda oda aidat borçlarına yapılandırma imkanı getirildiğini açıklandı.

Özdoğan: Esnafın sorunlarına kayıtsız kalmayalım

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, esnafların çok zor günler geçirdiğini ifade ederek son yaşanan deprem sonrası Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesinin esnafa faydası olmadığını söyledi.

Özdoğan: Ramazan Kolilerini Yerel Esnaftan Yapalım

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, yerel esnafın zor günler geçirdiğini dile getirerek hayır sahiplerinin, ramazan kolilerini yerel esnaftan yapmasını istedi.

Elazığ Ekonomi Platformu Deprem Sonrası Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

Elazığ Ekonomi Platformu Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında genel değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Baskil’in Kanaat Önderlerinden 'Kayısı Pazarı Elazığ’da Kurulsun' Talebi

Baskil’in kanaat önderlerinden oluşan heyet, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile bir araya geldi. Heyet kayısı pazarının bir önce Elazığ’da kurulması için taleplerini iletti.

Oda Borçlarına Yapılandırma Fırsatı

7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 12.03.2023 tarihli Resmi gazetede yayımlandı. Bu kapsamda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, 2022 yılı ve önceki dönemlere ait borçlarını yapılandırabilecek.

Teşvik Belgesi Süreleri 3 Yıl Uzatıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 9 Mart tarihinde Resmi Gazete’de yürürlüğe giren Teşvik Belgelerinin süresinin 3 yıla çıkarılmasını içeren karar hakkında teşekkür mesajı yayınladı.

Elazığ, KGF Desteklerinden Faydalanacak

Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 11 il ve Sivas'ın Gürün ilçesi için Kredi Garanti Kurumlarına Sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Milletvekili Bulut, Elazığ’da Mücbir Sebep Kapsamında Uygulanacak Maliye Desteklerini Açıkladı

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’ın mücbir sebep kapsamına dahil edilmesinin ardından maliyenin sağlayacağı destek ve uygulamaları açıkladı.

Başkan Alan: Depremde zarar gören KOBİ’lerimizin içi rahat olsun

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, 'Derpemlerde malları zarar gören işletmelerimizin Elazığ Defterdarlığı’na dilekçe ile başvurmaları halinde Komisyon aracılığıyla gerekli çalışmalar yapılacaktır.' dedi.

Alan: Elazığ’da Çok Güzel Şeylerin Altına Hep Birlikte İmza Atacağız

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı İdris Alan’la bir araya geldi.

Başkan Alan: KGF Destek Paketleri Konusunda Müdahalemizi Gerçekleştirdik, Sürecin Takipçisiyiz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, yaşanılan depremler sonrası açıklanan KGF Destek Paketleri’nin Elazığ’ı kapsamaması üzerine ivedilikle TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ve Kredi Garanti Fonu Başkanı Erdoğan Özegen’i arayarak durumu bildirdiklerini ve çözüm talep ettiklerini belirtti. 

Başkan Alan: Elazığ Sahipsiz Değil, Biz Birlikte Güçlüyüz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Gürkan Ocak Ayı SAMEKS Verilerini değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan Ocak Ayı SAMEKS Verilerini değerlendirdi.

SOGEP Proje Fikri Önerileri Alınmaya Başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı, 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında proje fikri önerilerini almaya başladı.

TALO Deri Çanta Fabrikası 700 kişi istihdam edecek

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan Türkiye’nin en büyük kapasiteli çanta fabrikası için personel alımı müracaatları başladı. Türkiye’nin en büyük fabrikasında 700 kişi istihdam edilecek.

Elazığ TSO Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Meclis Başkanı Sedat Karataş ve Komite Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Başkan Kurnaz: Mart Ayına Kadar Esnaflarımıza Kredilerini Vereceğiz

Harput Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, esnafa verilen kredi desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Toplam 462 haber.