Ekonomi

Elazığ ekonomi haberleri, ekonomik ve iş dünyasından gelişmeleri Elazığ haber sitesi Elazığ Haber Ajansı ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

SOGEP Proje Fikri Önerileri Alınmaya Başlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı, 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında proje fikri önerilerini almaya başladı.

TALO Deri Çanta Fabrikası 700 kişi istihdam edecek

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan Türkiye’nin en büyük kapasiteli çanta fabrikası için personel alımı müracaatları başladı. Türkiye’nin en büyük fabrikasında 700 kişi istihdam edilecek.

Elazığ TSO Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Meclis Başkanı Sedat Karataş ve Komite Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Başkan Kurnaz: Mart Ayına Kadar Esnaflarımıza Kredilerini Vereceğiz

Harput Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, esnafa verilen kredi desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Elazığ'da 2022 yılında 12 bin 628 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu 2022 yılı konut satış rakamlarını açıkladı. Bu kapsamda Elazığ’da 2022 yılında 12 bin 628 konut satıldı.

Elazığ’ın 2023 Yılı Yatırım Programı Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan 2023 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete’de yayımlandı. 2023 Yılı Yatırımı Programında açıklanan Elazığ'daki projelere ayrılan ödenek miktarları da belli oldu.

Bingol TSO Heyetinden Elazığ TSO’ya ziyaret

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çintay, Meclis Üyesi Ramazan Çakan ve Genel Sekreter Yunus Emre Katrancı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundular.

Başkan Alan: Elazığ’ı İhracatta sözü geçen bir şehir haline getireceğiz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Ala, Elazığ'ın 2022 yılında ihracatta rekor kırdığını belirterek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu rekoru da geliştireceğiz” dedi. 

TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü tarafından 2022 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi.

ELMÜTDER Yeni Evim Kampanyasını Değerlendirdi

Orta gelirin çok geniş bir kesim olduğuna dikkat çeken Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yürütme Kurulu Üyesi Furkan Yüksel, açıklanan 'Yeni Evim' projesinin konut edindirmeye yönelik yeni bir finansman modeli olduğunu belirtti.

ETSO Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Sedat Karataş Başkanlığında gerçekleşti.

Modavizyon Tekstil, Elazığ'da Yatırım Yapacak

Şahinler Holding bünyesinde bulunan Modavizyon Tekstil, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapma kararı aldı.

Pandemide tonlarca satılan kolonyada yüzde 50 düşüş yaşandı

Elazığ'da pandemi döneminde günlük ortalama 4 ton kolonya satışı yapılırken, korona virüsün etkisini kaybetmesi ile bu miktar 250 litreye kadar düştü. Virüsün unutulmaya yüz tutmuş kolonya geleneğini yeniden canlandırdığını belirten kolonyacı Güven Buldaç, satışların pandemiye oranla yüzde 50 düştüğünü fakat pandemi öncesine göre de 40 arttığını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler çalışanları için promosyon ihalesi yapıldı

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelinin maaş promosyon ihalesi gerçekleşti.

Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Yılmaz: 'Matrah düzenlemesiyle birlikte bayilere araba almaya giden vatandaşlar araç alamadı'

Matrah düzenlemesiyle birlikte sıfır otomobillerde yaşanan indirimlerin ardından sıfır araç almak isteyen vatandaşlar bayilerde araba bulamazken, Elazığ Galericiler Sitesi Başkanı Ercan Yılmaz, Matrah düzenlemesinden halk yararlanamadı. Bayilere araba için gittiler, araba bulamadılar dedi.

ETSO Başkanı Alan göreve başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yeni yönetimi ile birlikte görevine başladı.

'Fırat'ı Keşfet' Projesi tescillendi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yapılan başvuru sonucunda TRB1 bölgesinde yer alan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'nin turizm potansiyelini artırmak amacıyla yürütülen Fırat'ı Keşfet Markalaşma Projesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak marka tescil belgesi almaya hak kazandı.

Elazığ'da silajlık mısır hasadı başladı

Elazığ'da çiftçilerin yılın ikinci ürünü olarak tarlasında yetiştirdiği ve hayvanların kaba yem ihtiyacını karşıladığı silajlık mısır hasadı başladı.

Elazığ TSO başkanlık seçimi heyecanı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (TSO) üyeleri, yeni başkan ve yönetimini belirlemek üzere sandık başına gitti.

Toplam 447 haber.