SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı hiçbir emekli ayırt edilmeyecek: 3 yeni destek için düğmeye basıldı. Emekliler için farklı belediyelerden güzel haber gelmeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, emeklilere müjdeli haber verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Emeklilere Destek

Belediyeden yapılan açıklamada emeklilere; kira, market ve su faturası desteği verileceği kaydedildi. Desteğe ilişkin detayları açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, her fırsatta emekli yurttaşların yanlarında olacaklarını vurguladı.

Belediyenin açıkladığı karara göre, emekliler için su kullanımında ilk 4 metreküp ücretsiz olacak. Diğer yandan emeklilere kira ve market desteği de sağlanacak.

Emekli Dayanışma Kartı Uygulaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde verdiği sözler birer birer hizmetlere dönüşüyor. 4-5 yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi annelere sağlanan ve toplu ulaşım için aylık 60 kontörlük ücretsiz biniş hakkı tanıyan Anne Kart’ın ardından, Emekli Dayanışma Kartı uygulaması da hayata geçirildi.

İlk Etapta Su Faturası Desteği Verilecek

Bu hizmetle ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen emekli yurttaşlara kira, market ve su faturası desteği sağlanacak. Hazırlanan kartlar, Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından emekli yurttaşlara ulaştırılmaya başlandı. Uygulama çerçevesinde ilk adım olarak su faturası desteği faaliyete geçirildi. İhtiyaç sahibi emeklilere en kısa süre içerisinde kira ve market desteği de sunulacak.

4 Metreküplük Su Miktarı Haziran Ayında Kartlarda Olacak

Uygulama kapsamında İzmir’deki emekliler, kullandıkları suyun ilk 4 metreküpünden ücretsiz olarak yararlanacak. “Bizvariz.izmir.bel.tr” üzerinden gelen başvuruları inceleyen Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, ihtiyaç sahibi 3 bin 398 emekli yurttaşı tespit etti. Bu yurttaşların Emekli Dayanışma Kartlarına, mayıs ayı faturalarına istinaden ödeme yapılacak. Böylelikle 4 metreküplük tutarın bedeli Haziran ayı içinde kartlara yüklenmiş olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu bu destekler, emeklilerin yaşam kalitesini artırmak ve maddi sıkıntılarını hafifletmek adına önemli bir adım olarak görülüyor. Emeklilere yönelik bu tür desteklerin diğer belediyelere de örnek olması ve yaygınlaşması umuluyor.