Temmuz ayında yapılacak ödemeler, TC kimlik numarasının son rakamına göre belirlenecek. Haziran ayında çeşitli bakanlıklar farklı ödemeler yapmaya devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımları Kurban Bayramı öncesinde sağladı. Tarım ve Orman Bakanlığı ise tarımsal destek ödemelerini haziran ayında çiftçilere iletmeye devam ediyor. Tarımsal destekler ve sosyal yardımlarla ilgili gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Aynı şekilde, farklı kurumların ödemeleri de merak konusu.

KYK Burs ve Kredi Temmuz Ödemesi

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), temmuz ayında TC kimlik numarasının son rakamına göre burs ve kredi ödemelerini üniversite öğrencilerinin hesaplarına aktaracak. 2000 TL’lik burs ve kredi ödemelerinin tarihleri ise şu şekilde:

TC Kimlik Numarasının Sonu 0 Olanlar: 6 Temmuz
TC Kimlik Numarasının Sonu 2 Olanlar: 7 Temmuz
TC Kimlik Numarasının Sonu 4 Olanlar: 8 Temmuz
TC Kimlik Numarasının Sonu 6 Olanlar: 9 Temmuz
TC Kimlik Numarasının Sonu 8 Olanlar: 10 Temmuz

Burs ve Krediler Artacak Mı?

Temmuz ayında milyonlarca emekli ve memurun maaşına zam yapılacak olması, KYK burs ve kredi ödemelerinde de artış olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi. KYK, burs ve kredi ödemelerine her yılın son ayında zam yapıyor. Bu çerçevede, 2025 yılı boyunca üniversite öğrencilerinin alacağı burs ve kredi ödemelerine dair bilgilendirme aralık ayının son günlerinde yapılacak. Eğer yüzde 50 oranında bir artış gerçekleşirse, 2000 TL olan burs ve kredi ödemeleri 2025 yılı itibariyle 3000 TL'ye yükselebilir.