Geçmişte Şahinbey Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara 3 bin TL maddi yardımda bulunduğu biliniyor. Peki, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu yıl da aynı desteği sunacak mı? Detaylar haberimizde...

2023 Kurban Bayramı'nda, Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki Belediye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 120 milyon TL değerinde 3 bin TL'lik kurban yardımı yapmıştı. Bu yardımdan yararlanan aileler, bu parayla ister kurban alabilir, isterlerse bayramlık alışverişlerini gerçekleştirebilirlerdi.

Peki, bu yıl 3 bin TL'lik Nakdi Kurban Yardımı devam edecek mi? Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey Belediyesi'nden bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak halk, bu yardımların bu yıl da devam etmesini bekliyor.

HALKIN GÖZÜ KULAĞI BELEDİYEDE

Kurban Bayramı öncesinde, Şahinbey Belediyesi’nin yapacağı olası maddi yardım konusunda vatandaşlar resmi bir duyuru bekliyor. Belediyenin bu yıl da ihtiyaç sahiplerine yönelik finansal destek sunup sunmayacağı merak konusu. Güncel bilgiler için Şahinbey Belediyesi'nin web sitesi ve sosyal medya kanallarını takip etmek önemli olacaktır.