Finans analisti İslam Memiş, Kurban Bayramı öncesi 4 öneride bulunurken, altın fiyatları hakkında iki hafta sonrasına dikkat çekti. Memiş, yatırımcıları ve altın sahiplerini uyararak, belirli rakamlar verdi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 9 günlük Kurban Bayramı öncesi piyasalara ilişkin tahminlerini paylaştı.

Memiş, "Bir haftanın daha sonuna geldik. ABD'de enflasyon verisi açıklandı. Fed kararı geldi ve başkanın açıklamalarını takip ettik. Belirsizlikler mevcut. Bayramdan sonra nasıl bir piyasa bizi bekliyor olabilir?" diyerek borsa tarafını yorumladı:

Borsa İstanbul 10 bin 415 puanda. Yüzde 2.45 değer artışı, tepki alımıyla yoluna devam etti. 10 bin 400 üzerinde kapanış gerekli. Bayram tatilinde 10 bin 400 üzerinde kalıcı olursa 11 bin puanı telaffuz edebiliriz. 10 bin altındaki rakamları ise yakından takip etmekte fayda var. Ancak, bu yükselişler tüm hisse senetlerine yansımıyor. Beklemeye devam etmekte yarar var. Düşüş yönündeki öngörümde herhangi bir değişiklik yok.

Dolar TL kuru 32 lira 30 kuruşta stabil bir şekilde haftayı tamamlıyor. Euro/dolar paritesi 1.08'de ve bu da stabil. Haftayı belirsiz ve yatay bir şekilde tamamlıyoruz. 1.08'in altındaki rakamlar ucuz. Euro TL kuru ise 35 lira 10 kuruş. Parite toparlandığı için kur da 35 liradan uzaklaşmıyor.

İslam Memiş, altın fiyatlarında Haziran ayından sonra, Temmuz ile birlikte başlamasını beklediği yükselişe dikkat çekerek zirve için rakamlar paylaştı...