İHH Elazığ Şubesi arama kurtarma faaliyetleri 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından gerek arama ve kurtarma ve gerekse yardım faaliyetleri olarak depremden zarar gören illerde çok sayıda faaliyet yürütmüştü. İHH Elazığ Şubesi yönetim kurulu ve gönüllü arama kurtarma ekibi bu çalışmaların ardından gönüllüler arasındaki kaynaşma ve diyalogu artırmak, doğa şartlarında daha uzun süre hayatta kalmayı öğrenmek amaçlı iki günlük bir doğa programı gerçekleştirdi.

 

 

Bingöl ili Yayladere ilçesi 2900 rakımlı Sülbüs dağı zirvesinde gerçekleştirilen programda gönüllüler iki gün boyunca zorlu doğal şartlarda ve açık alanda her türlü zorluğa dayanarak tırmanış ve çeşitli faaliyetler gerçekleştirdi.

İHH Elazığ Şubesi yetkilileri açıklamalarında “Bu zorlu şartları seçmemizdeki gayemiz ülkemizde beklenen deprem gerçeğine gönüllülerimizi hazır hale getirmek ve deprem sonrası zorlu şartların bir provasını gerçekleştirmektir. İHH olarak her türlü doğa olaylarında arama kurtarma faaliyetlerinde milletimizin yanında olmak gayesi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” ifadelerine yer verdiler.