Dünyanın farklı ülkelerinden başarılı ve üst düzey sporcuların katıldığı turnuvada ilk maçında Çarşamba günü  Belçikalı Lianne Tan ile karşılaşan Milli sporcumuz, birinci seti 22-20 ve ikinci seti ise 20-15 kazanarak rakibini 2-0 mağlup ederek tur atladı.

Turnuvanın ikinci maçında ise Perşembe günü Malezyalı Goh Jin Wei ile karşılaşan Aliye Demirbağ, ilk seti 21-9, ikinci seti ise 21-16 kaybederek rakibine 2-0 mağlup oldu.

İlk maçında Belçikalı Lianne Tan’ı 2-0 mağlup eden Milli sporcumuz elde ettiği bu galibiyetle 2021 Tokyo Olimpiyatları öncesi 3600 olimpiyat kota puanı aldı.

‘DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Milli sporcumuz Aliye Demirbağ yaptığı açıklamada, ‘Dünya’nın en iyi sporcularının yarıştığı bu büyük turnuvada ülkemizi ve şehrimizi temsil etmekten dolayı gurur duydum. Artık tamamen Avrupa Şampiyonasına odaklanmış durumdayım. 27 Nisan – 2 Mayıs tarihlerinde Ukrayna’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda elde edeceğim başarılarla 2021 Tokyo Olimpiyatlarına katılmak istiyorum. İnşallah bunu başaracağım. Bana her daim destek olan başta Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları olmak üzere, üzerimde büyük emekleri olan hocalarıma teşekkür ediyorum.’ dedi.