Milletvekili Açıkkapı: Konut İhtiyacının Giderilmesi İçin Çalışmalar Sürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elâzığ'da konut ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

PAYLAŞ

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, 2020 Sivrice ve 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Elazığ'da ortaya çıkan konut ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. 

Elâzığ Sivrice merkezli depremler sonrasında TOKİ'nin 21 bin 786 konutun kısa süre içinde tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiğini söyleyen Milletvekili Açıkkapı: “24 Ocak 2020'deki depremin ardından hemşehrilerimizin konut ihtiyacının karşılanması için kentin farklı noktalarında 21 bin 786 konutun inşaası tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Kahramanmaraş depremi sonrasında binalarda da büyük hasarlar meydana geldi. Bu durum doğal olarak konut ihtiyacını artırdı. Bu ihtiyacın karşılanması noktasında çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.” dedi.

Açıkkapı: “Kira fiyatlarında yaşanan artış ve fırsatçılığa karşı da tedbirler alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için her türlü önlemi alacağız. Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar, vatandaşlarımızın mağduriyetinden yararlanmaya kalkan fırsatçıları görüyor, biliyoruz. Bu sorunları çözebilecek iradenin ve liderlik vasfının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu hemşehrilerimiz çok iyi biliyor.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN