İpek Yolu Gençlik Merkezi, 3 Yılda 7 Ödül Aldı

Elazığ'da yaklaşık 3 yıl önce açılışı gerçekleştirilen İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, bünyesindeki Girişimci Kuluçka Merkezinde geliştirilen projelerle 3 farklı kategoriden 7 ödül alma başarısı gösterdi.

PAYLAŞ

Elazığ'da İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yaklaşık 3 yıl önce açılışı gerçekleştirildi. Türkiye ve Avrupa'nın en büyük merkezi, 250 kişi konaklamalı, bin kişi hizmet vermeye devam ediyor. Bünyesinde bulundurduğu Girişimci Kuluçka Merkezi, Ar-Ge, tasarım, yazılım, kodlama, uçuş simülasyon, teknik ve üretim montaj atölyeleri, tarım, hayvancılık, doğa bilimleri, okçuluk, atıcılık, binicilik gibi birçok alanda çocuk ve gençlere eğitimler uzmanlar eşliğinde veriliyor.

İpek Yolu olarak yapılan çalışmalar ile teknoloji konusunda Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak, yerli ve milli ürünler geliştirmeyi hedeflemeyen Girişimci Kuluçka Merkezi mühendis ve teknikerleri bu çerçevede TEKNOFEST 2021’de Orta İrtifa Roket Yarışması Türkiye 2.’liği ve En İyi Takım Ruhu Ödülü, TEKNOFEST 2022’de Orta İrtifa Roket Yarışması Türkiye 3.'lüğü ve Sunum Özel Ödülü TEKNOFEST 2023’te Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması İleri Kategori Türkiye 2.'liği, TEKNOFEST 2023’te Yüksek İrtifa Roket Yarışması Türkiye 3.'lüğü ve Girişim Programı ödülü alarak başarıya imza attı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN