Harput Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Erol, 14 Eylül'de İstanbul'da Türk Devletleri Teşkilatı ve TOBB işbirliği ile düzenlenen Türk Dünyası İş Formuna katılım sağlayıp Türk ülkelerinin iş dünyasının temsilcileri ile görüşmeler sağladı. 15-16 Eylül’de İstanbul Haliç Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Dünya Türk İş Konseyi 10. Kurultayına katılarak Türk Dünyasının temsilcileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Başkan Erol görüşmeler neticesinde DUTTİP Dünya Türk Ticaret Platformu Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Erol konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son yıllarda yapılan uluslararası ticari görüşmeler meyvesini vermeye başlıyor. Özellikle Türk Dünyası ülkeleri ile yapılan ikili anlaşmalarla ticaretlerimiz artmaya başladı. İş dünyasına düşen görev üretimlerimizi arttırıp ihracat odaklı çalışmalar yürütmek istihdama da etkisini sağlamak önceliklerimiz arasında olmalıdır. Dünya Türk Ticaret Platformu Genel Başkanımız Ahmet Ortatepe'ye şahsıma vermiş olduğu Genel Başkan Yardımcılığı ve Türk Dünyasından Sorumlu görev için teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.