Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günü 200'den fazla iş insanıyla birlikte gerçekleştirdiği Körfez turu devam ediyor. Ziyaretin ilk durağı olan Suudi Arabistan'da Türk iş insanları önemli anlaşmalara imza attı. Körfez gezisine başarılı iş insanı RoofStacks CEO’su Burak Soylu da katıldı. Burak Soylu iş birliğinde önemli yol aldıklarını belirtti.

RoofStacks Yazılım A.Ş. CEO'su Burak Soylu, kendi sektörlerine yönelik potansiyelin büyüklüğüne dikkat çekerek, ütopik şehir NEOM kenti ile ilgili bir işbirliğinde önemli yol aldıklarını söyledi.

Suudi Arabistan'a 2022 yılı sonu itibarıyla 1.5 milyar dolarlık ihracat yaparken toplam dış ticaret hacmimiz 6 milyar dolara yaklaştı. Amaçlarının bunu en kısa sürede dengeli bir şekilde önce 10 milyar dolara, ardından 30 milyar dolara çıkarmak olduğunu söyleyen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Katar'a ise 2022 yılı sonu itibarıyla 1.5 milyar dolar ihracatımız varken toplam dış ticaret hacmimiz 2.2 milyar dolar düzeyinde Amacımız bunu da ilk etapta dengeli bir şekilde 5 milyar dolara çıkarmak. Birleşik Arap Emirlikleri'ne ihracatımız da 2022 yılında 5.3 milyar dolar iken toplam dış ticaret hacmimiz 10 milyar dolara yakındı. Amacımız bunu da süratle daha üst seviyeye taşımak" dedi.