Özel Haber

Özel Haber Haberleri

AK Parti Milletvekili A. Adayı, İş İnsanı Yavuz Akın Gençlere Işık Tutuyor

İş hayatında sağladığı başarıyı siyaset arenasında da göstererek memleketi Elazığ'a ve Ülkesine hizmeti sürdürmeyi hedefleyen AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı, iş insanı Yavuz Akın, genç yaşta atıldığı bu yolda umut ve gelecek vadediyor.

Elazığ'da Özel Hastaneler Vatandaşın Kanını Emiyor

Elazığ'da hizmet veren özel hastanelerde tedavi gören vatandaşlar tahlillerde ve tedavilerde yüksek fiyat uygulamasından rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Şahin Başkan'ın söz verdiği projeler hayat buldu

Göreve geldiği günden bugüne söz verdiği projeleri bir bir hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları kamuoyunun takdirini topluyor.

Elazığ'da kadınlar, Halk Eğitim Merkezi'ndeki kurslarda hem sosyalleşiyor hem de öğreniyor

Elazığ'da kadınlar, Elazığ Halk Eğitimi Merkezi'ndeki kurslara katılarak bir yandan sosyalleşiyor bir yandan da el becerilerini geliştiriyor.

Elazığ'da dağcılar beyaza bürünen 2 bin 620 metre yüksekliğindeki Akdağ'a tırmandı

Elazığ'da dağcılar, 2 bin 620 metre yüksekliğinde bulunan Akdağ dağına tırmanış gerçekleştirdi. Zirveye ulaşmak yaklaşık 10 saat sürdü.

Asırlık tespihine gözü gibi bakıyor

Elazığ'da tespih ustası Çetin Öz, yaklaşık 150 yıllık Osmanlı kehribarından yapılan tespihe gözü gibi bakıyor.

Şehit Yusuf Ataş'ın ismi okuduğu okulun kütüphanesinde yaşatılacak

1 Ekim 2022'de Pençe-Kilit Operasyonu'nda terör örgütü PKK mensuplarının açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, unutulmadı. Şehidin adı, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ve kendisinin de okuduğu okula yaptırılan kütüphaneye verildi.

Bankacılığı bıraktı, devlet desteğiyle köyüne yerleşip hayvancılığa başladı

Uzun yıllar bankacılık sektöründe çalışan Engin Öztürk, mesleğini bırakarak devletten aldığı 100 bin lira hibeyle köyüne yerleşti ve besi yetiştiriciliğine başladı.

Mühendisliği bıraktı, Elazığ'da bir ilki başardı: Meyve kurusu siparişlerine yetişmeye çalışıyor

Elazığ'da yaklaşık 2 ay önce yöresel köy ürünleri üzerine işletme açarak 15 çeşit meyve kurutmaya başlayan genç girişimci Ahmet Altunyuva, şimdi siparişlere yetişemiyor.

25 yıldır kamışı sanata dönüştürüyor, mesleğini duyanlar ise şaşırıyor

Elazığ'da 25 yıldır kamışları neye dönüştüren Hüseyin Bilal Özen'in beden eğitimi öğretmeni olduğunu duyanlar şaşırıyor.

Ayşe teyze, engelli çocuğunu götürdüğü özel eğitim okulunda okuma yazma öğrendi

Elazığ'da yaşayan 4 çocuk annesi 62 yaşındaki Ayşe Selma Ergen, engelli çocuğunu götürdüğü özel eğitim okulunda en büyük hayalini gerçekleştirdi ve okuma yazmayı öğrendi.

Firari tavuğu yakalamak için dakikalarca uğraştı

Elazığ'da bir vatandaş elinden kaçırdığı tavuğu yakalamak için dakikalarca peşinden koştu. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Trafik kazasını görüp rahatsızlanan yolcuyu hastaneye yetiştiren şoför o anları anlattı

Elazığ'da otobüste fenalaşan vatandaşın hayatı, Elazığ Belediyesi personelinin hamlesiyle kurtuldu. Otobüse binmeden hemen önce meydana gelen trafik kazasını gören yaşlı kadının fenalaşarak bayıldığı ve belediye otobüs şoförünün kadını hastaneye götürdüğü anlar otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı. Elleri kitlenen ve ağzı kapanan yolcuyu hastaneye yetiştiren otobüs şoförü Şevket Yılmaz yaşananları anlattı.

Mahalledeki sosyal tesis kadınlara iş kapısı oluyor

Elazığ'ın Hicret Mahallesi'nde 14 yıl önce kurulan sosyal tesis, bölgede her yıl yüzlerce kadına hem eğitim hem de iş olanağı sağlıyor.

Aldığı etten 'şarbon' bulaştıktan sonra ölümden döndü, evine et sokmuyor

Elazığ'da yaklaşık 2 ay önce aldığı etten şarbon bulaştıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşam savaşı veren Bekir Aydın, 25 günlük tedavi sonrası taburcu oldu. Sağlığına kavuştuğuna inanamadığını dile getiren Aydın, evine kırmızı et sokmuyor.

Elazığ'da kadına yönelik şiddetle mücadele etkinliği düzenlendi

Elazığ'da üniversite öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte, kadına yönelik şiddete dikkat çekildi.

Yarım asırlık klasik otomobil ilgi odağı oldu

Elazığ'da oto galericilik yapan Ercan Yılmaz'ın 8 yıl önce aldığı 1969 model otomobil ilgi odağı oldu.

Geleceğin polisleri bu parkurda yetişiyor

Elazığ'da yüzlerce genç, kurulan parkurlarda polislik sınavına hazırlıyor.

Hobi olarak başladı şimdilerde siparişlere yetişemiyor

Elazığ'da Fen ve Teknoloji Öğretmeni olan Gülşah Bulut, 15 yıl önce hobi olarak başladığı resimlerini büyük bir mutlulukla yaparken, gelen siparişleri yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyor.

Toplam 329 haber.