Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde Gebe Okulu eğitimleri başladı.

Haftanın 3 günü (salı, çarşamba, perşembe) olarak planlanan eğitimler, zoom programı ile online (uzaktan eğitim) olarak yapılıyor. 3-4 hafta olarak planlanan eğtim programlarında gebelere, gebe eğitmeni, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından bilgiler veriliyor.

Konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, Covid 19 pandemisi nedeni ile yoğun stres altında kalan gebeler zorunlu olmadıkça hastanelere gidememekteler. Bu sebeple gebelik ve doğuma hazırlık eğitimlerini alamadılar. Bizler de anne adaylarını bu stresli süreçten uzak tutmak ve onları bu yolculukta yalnız bırakmamak adına Gebe Okulu eğitimlerini uzaktan eğitim yoluyla uygulamaya başladık. Bu programlarda “Gebelik Fizyolojisi”, “Gebelikte Beslenme”, “Gebelik Psikolojisi”, “Gebelikte Diyabet” gibi tüm konuların cevapları uzmanlar tarafından cevaplanmaktadır.

Gebelerimizin stresten uzak kendi evlerinde rahat bir şekilde katılabildikleri uzaktan eğitim programımızda, antenatal takip ve önemi, gebelik fizyolojisi, gebelikte riskli durumlar, gebelikte takip ve izlem, doğum süreci, ağrılarla baş etme, doğumu kolaylaştıran pozisyonlar, gebelik ve lohusalıkta beslenme, diyabet, gebelik psikolojisi, aile planlaması, lohusalık, yeni doğan takip ve bakımı, anne sütü ve emzirmenin önemi, gebelik eğzersizleri konu başlıklarıyla bilgiler veriliyor.

Görsel gösteri ve uygulamalarla gerçekleştirilen eğitimlerimize 0424 606 6000 / 7342-8454 numaraları üzerinden kayıt olunabilmektedir." denildi.