Elazığ Kültür Derneği Aylık İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ Kültür Derneği'nin düzenlediği aylık istişare toplantısında Elazığlı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı tarafından Mavi Vatan ve Türkiye konulu konferans verildi.

PAYLAŞ

Elazığ Kültür Derneği’nde aylık istişare toplantısı yapıldı. Ankara’da düzenlenen toplantıda Elazığlı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı Mavi Vatan ve Türkiye konusu üzerine katılımcılara konferans verdi. 

Toplantıya Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

 

 

Doç. Dr. Cihat Yaycı konuşmasında, Elazığ’ın Türkiye’nin kalkanı olduğunu söyleyerek: “bizim Elazığ’dan her şey çıkar, hain çıkmaz… gerçekten hain birisi çıktı derlerse Elazığ’dan kökünü araştırmak lazımdır o Elazığ’dan değildir. Elazığ Türkiye’nin kalkanıdır. Bunu laf olsun diye demiyorum. Ben bunu uluslararası ilişkiler hocası ve bir asker olarak söylüyorum. Gerçekten Elazığ hem coğrafi olarak ve halkın milli bilinci olarak Türkiye’nin kalkanıdır. Erzurum ve Elazığ düşerse Türkiye düşer. Bugün Türkiye parçalanamamışsa her türlü melanete rağmen bunda Elazığ’ın dik duruşunun ve halkının milli duruşunun büyük önemi vardır.” Dedi.

 

 

Toplantı sonrası Doç. Dr. Yaycı’ya plaket ve hediye takdim edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN