Elazığ'da Toplum Yararına Program Süresi 9 Ay Uzatıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ'ın da aralarında bulunduğu 11 ilde Toplum Yararına Program (TYP) süresinin 9 ay uzatıldığını bildirdi.

PAYLAŞ

Resmi Gazete'de, Toplum Yararına Programların Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

Yayımlanan yönetmelik kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Deprem bölgesi olan; Elazığ, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerinde kamuda toplum yararına programlar dahilindeki işlerde çalıştırılacaklar için iş süre sınırının 9 ay uzatıldığını duyurdu. 

Bakan Işıkhan, deprem bölgesinde kullanılacak Toplum Yararına Program için 1,5 milyar lira tahsis edildiğini bildirdi

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde yaraları sarmaya, vatandaşların yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, "Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kamu hizmetlerinin devamlılığını sağlamak ve vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duydukları anda yanlarında olmak adına tahsis ettiğimiz 50 bin kişilik Toplum Yararına Program süresini 9 ay uzatıyoruz." ifadesini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN