Elazığ'da Taksi ve Öğrenci Servisi Ücretlerine Zam Yapıldı

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, Elazığ'da taksimetre ve öğrenci servisi ücretlerine zam yapıldığını duyurdu.

PAYLAŞ

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, alınan yeni karara göre, Elazığ'da taksimetre açılışış ücretinin 30 TL’ye yükseltildiğini, kilometre artış ücretinin de 26 TL olarak güncellendiğini açıkladı. Toraman Ocak ayı itibariyle öğrenci servis ücretlerine de yüzde 25 zam yapıldığını kaydetti. 

Toraman açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Şehrimizde taksimetre ayarlarıyla 1 buçuk aylık bir çalışmamız oldu. Çalışmamızın süre içerisinde çevre illerden almış olduğumuz bilgiler dahilinde biz bunları ayarlarken Türkiye genelindeki esnaf temsilci arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunarak bugün itibariyle taksimetre ayarlarımızı başlamış bulunmaktayız. Taksimetre açılışlarımız 30 lira, kilometre bazlı 26 lira, birim saat 2 bin 600 krş., indi bindi de 90 lira. Bunları tüm taksimetre ayarlarına yükledik. Vatandaş taksiye bindiği zaman taksimetreyi açtıracak açtığı zaman hareket ettikten sonra 90 lira yazmasa diyelim ki açılış 30 TL 60-67 lira yazdı ama gittiği yer 90 lirayı bulmadığı taktirde 90 lirayı verme mecburiyetindedir. Hem esnaflarımıza hem vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.Bir diğer zam ise öğrenci servislerine yapıldı. Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman yaptığı açıklamada; “Biliyorsunuz okullarımızın açıldığında almış olduğumuz fiyat tarifeleri üzerinden ocak ayının içerisinde de ikinci bir tarifemizi aldık oradaki aldığımız tarifede yüzde 25 zam yaparak öğrenci servislerine de Ocak ayı itibariyle de yapılan zam uygulanmaya başlandı. Öğrenci velilerimize de sesleniyorum, arkadaşlarımıza da sesleniyorum artık zamlarını uygulayabilirler hem veliler, hem öğrencilerimize, hem esnafımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN