Elazığ merkeze bağlı Değirmenönü köyünde koronavirüse karşı ilginç bir önlem alındı. Köy girişine asılan tabela sayesinde köyde koronavirüs vakası sıfırlandı. 

Daha önce koronavirüs salgınının yaygın olduğu Değirmenönü köyünde vaka sayısını azaltmak için bir çok önlem alınmış, ancak salgının yayılımı önlenememişti. Köy muhtarının son hamlesi işe yaradı. 

Muhtar Mustafa Ergün, köy girişinde elektrik direğine 'Köyümüzde ikametgahı olmayan yabancıların köye girmesi yasaktır' tabelası astı. 

Tabela sayesinde ikametgahı olmayanların dışında köye girişler kısıtlandı. Köyde ikametgahı olmayanlar köye giremeyince koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı. 

Muhtar Mustafa Ergün, yaptığı açıklamada, "Salgının yaygın olduğu dönemde köy girişine bu talebayı astık. Köyümüze dışarıdan gelip de virüsü getirip burada vatandaş mağdur olmasın. Mesela hurdacısı var, bohçacısı var, çerçi türü gelip giden insanlar var. bu talebalı astık. Allah'a çok şükür köyümüzde ağır vakaya rastlanmadı. Karantınaya ranstlanmadı. Çok iyi oldu." diye konuştu.