Elazığ'da hava sıcaklığı hissedilir derecede artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı verilere göre Elazığ'da hafta boyunca sıcaklıklar etkisini sürdürmeye devam edeceği belirtilirken vatandaşlara sıcak hava uyarısında bulunuldu.

PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı verilere göre, Elazığ'da sıcaklıklar yeni haftada da etkisini sürdürecek. Haftaya 36 derece sıcaklıkla başlayan Elazığ'da, en düşük sıcaklık gece 20 dereceyi gösterecek. En yüksek sıcaklık ise 38 derece olacak.

Hafta ortasında sıcaklıklar bir önceki gün de olduğu gibi en düşük 21, en yüksek 37 derece ile devam edecek. 3 Ağustos Perşembe günü hava sıcaklığının 38 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Haftanın son iş gününde sıcaklıklarda 2 derecelik bir düşüş bekleniyor. 4 Ağustos Cuma günü en düşük sıcaklık 20 en yüksek sıcaklık ise 37 derece olacak.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda: “Sıcaklıklardaki yükselişe bağlı olarak güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN