Elazığ'da Gelecek Sensin Projesi Hayata Geçirildi

Elazığ Belediyesi ve Kurs Der işbirliğinde bu yıl LGS ve YKS'ye girecek olan öğrencilere yönelik gelecek sensin isimli proje hayata geçirildi.

PAYLAŞ

Elazığ Belediyesi ve Kurs Der işbirliğinde bu yıl LGS ve YKS’ye girecek olan öğrencilere yönelik gelecek sensin isimli proje hayata geçirildi. Kurs-Der Başkanı Veli Aksu ve Eğitimci Eralp Sarıkamış projede emek veren herkese teşekkür etti.

Elazığ Belediyesi, Kurs Der işbirliği ile YKS’ye girecek öğrenciler için “Gelecek Sensin” isimli proje hazırlandı. Proje ile YKS’ye girecek öğrencilere yönelik merkezi sınav öncesi, gerçek sınav deneyimi sağlayacak ücretsiz deneme sınavı yapıldı. Öte yandan öğrencilere yönelik sınav öncesi moral konseri düzenlendi.

14 Haziran Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya gençlerle buluştu. 4 Haziran’da düzenlenen LGS ve 17-18 Haziran tarihlerinde düzenlenen YKS’ye girecek öğrencilere sınav noktalarında kurulan stantlardan ikramlarda bulunuldu.

Sınav sonrasında ise Şehrin farklı mahallelerinde oluşturulacak noktalarda uzmanlar tarafından öğrencilere tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden Kurs-Der Başkanı Veli Aksu, proje ile öğrencilerin başarılarını arttırmayı amaçladıklarını söyleyerek: “Elazığ Kurs Der ve Elazığ Belediyesi ‘geleceğim sensin’ projesi adı altında paydaş olarak yapmış olduğu eğitim projesinde bize destek veren eğitimcilere ve öğrencilerimizin başarısına katkı sunan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu projelerimizle öğrencilerimizin geleceğini güvence altına almak, başarılarını arttırmak gerek YKS’de gerekse LGS’de öğrencilerimizin il başarılarını arttırmak amacıyla çok büyük projeler yapılmış, ciddi emekler sarf edilmiş. Bu emeklerde özellikle Elazığ Belediye’miz ve Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na haseten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Böylesine kapsamlı bir projenin Türkiye’de ilk kez Elazığ’da hayata geçirildiğini söyleyen Eğitimci Eralp Sarıkamış, projede emeği olanlara teşekkür ederek: “Türkiye’de ilk defa bir belediye eğitim kurumlarıyla ortaklaşa sınav öncesi, sınav günü ve sınav sonrası velilerin öğrencilerin ihtiyaç duydukları her bir etkinliği, her organizasyonu komple gerçekleştirerek velilerin ve öğrencilerin bu heyecanlı anlarında yanlarında oldu. Bu kapsamda bu çalışmalara büyük destek veren Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na, ilgili birimlerde çalışan tüm Elazığ Belediyesi personeline, Kurs Der’e bağlı eğitim kurumlarının kurucularına, idarelerine, öğretmenlerine, etkinliklerde Elazığ Belediyesi’ni yalnız bırakmayan öğrencilere ve velilere teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN