Elazığ Belediyesi, mahallelerin temsilcisi muhtarlarla her fırsatta bir araya gelerek muhtarlardan mahalleleriyle ilgili istek, talep ve önerilerini alarak şehrin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi, Elazığ şehir merkezi ve mücavir alanda hizmet veren mahalle muhtarıyla koordinasyon toplantısı düzenledi.

Elazığ Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen koordinasyon toplantısına Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, Elazığ şehir merkezi ve mücavir alanda hizmet veren mahalle muhtarları ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Toplantıda mahalle muhtarları söz alarak mahalleleri ile ilgili istek ve talepleri birinci ağızdan belediye heyetine sundu.

Muhtarlar; mahalleleri ile ilgili talep, öneri ve isteklerini dile getirirken, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgilendirildiler.

 “ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini birinci ağızdan dinlemek, hızlı ve etkili çözüm üretmek amacıyla koordinasyon toplantısı düzenlediklerini söyleyen Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, bu toplantılarla daha hızlı çözüm üretebildiklerini ve muhtarların mahallelerindeki gözleri, kulakları olduklarını belirtti.

Her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de muhtarlarla sık sık bir araya geleceğini belirten Ergüven, “Sizler, bizim mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımızsınız. Bir anlamda hem vatandaşın temsilcisi hem de bizi temsil eden bir işleviniz var. Bu bağlamda mahallelerimizin sorunları hakkında birçok defa ziyaretler gerçekleştirerek, ihtiyaç duyulan hizmetleri bizzat yerinde tespit ettik. Bu konuda ilgili birimlere gerekli talimatları vererek çalışma sezonu ile birlikte hizmetlerimizi yaptık. Ortak bir akılla her alanda, çözüm üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Mahalle muhtarları da mahalleleri ile ilgili istek, talep ve önerilerini dinleyerek  bunların çözümü noktasında göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı Elazığ Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.