HABER: VEDAT YETİK

Elazığ Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı, önceki dönem MHP Elazığ Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Elazığ'ı adım adım gezerek vatandaşlarla bir araya geliyor.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP'den girdiği belediye başkanlığı seçiminde 62 binin üzerinde oy alarak başkanlık yarışını zorlayan Prof. Dr. Bilal Çoban, seçimin ardından geçen  2 yıllık süre içerisinde vatandaşlarla iç içe olmayı sürdürdü.

Başkanlığını yaptığı Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Elazığ'ın sorunlarına çözüm yolları arayan Prof. Dr. Bilal Çoban, zamanının bir kısmını sahada geçirerek vatandaşla bir araya geliyor.

Sosyal medya hesabından sık sık ziyaret fotoğrafları paylaşan Prof. Dr. Bilal Çoban'ın sadece seçimden seçime değil, her zaman vatandaşın yanında olduğu görüldü.

Doğaya olan sevgisiyle de tanınan Prof. Dr.  Bilal Çoban'ın önümüzdeki seçimlerde milletvekili aday adayı olup olmayacağı merakla bekleniyor.

BİLAL ÇOBAN KİMDİR?
01.01.1969 tarihinde Elazığ’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Elazığ’da tamamlayan Çoban, 1990 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nden mezun oldu.
1991 yılında, orta öğretimde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başlayan Çoban, 1993 yılında Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde Araştırma Görevlisi oldu. 1996 yılında, “Fırat Havzası'ndaki Mahalli İdarelerin Spora Yaklaşımlarının Analizi” adlı yüksek lisans çalışmasını bitiren Doç. Dr. Bilal Çoban, 2002 yılında "Spor Hizmetleri Konusunda Halkın Belediyelerden Beklentileri" adlı çalışma ile doktorasını tamamladı.
Bilal Çoban, 2002 yılından beri Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda görev yapıyor. Çoban "Elazığ Büyükşehir olmayı istiyor" başlığıyla düzenlenen 150 Bin imza kampanyasının öncülüğünü de yapmıştı.
Elazığ Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığını da yapan Çoban, 2019 Yerel Seçimlerinde MHP'den Elazığ Belediye Başkan adayı oldu.