Elazığ'da Köy ve Mezra Yollarının Kalitesi Artacak

Elazığ İl Özel İdaresi ile Fırat Üniversitesi arasında (BSK) ve Sathi kaplama bünyesinde kullanılan malzemelerin deneyi protokolü imzalandı.

PAYLAŞ

Elazığ İl Özel İdaresi ile Fırat Üniversitesi arasında (BSK) ve Sathi kaplama bünyesinde kullanılan malzemelerin deneyi protokolü imzalandı.
Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş arasında bugün imzalanan protokole göre, Elazığ İl Özel İdaresi yatırım programları kapsamında yapımı planlanan bitümlü sıcak karışım (BSK) ve Sathi kaplama imalatları bünyesinde kullanılan bitüm çeşitlerine uygulanan deneyler alt temel ve temel malzemelerinin uygunluk testleri, sıkıştırma deneyleri ve mıcır malzemelerinin uygunluk testleri Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü Ulaştırma Anabilim dalı tarafından yapılacak.
Yapılan imza törenine, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali ŞİŞ, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Elazığ İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Emre ORTAÇ, Elazığ İl Özel İdaresi İnşaat Mühendisi Yusuf ÖZDEMİR ile Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Erkut YALÇIN katıldı.
Protokol kapsamında yapılan anlaşma ile Özel İdare tarafından ilimiz köy ve mezra yollarına yapılan bitümlü sıcak karışım (BSK) ve Sathi kaplama imalatının daha kaliteli ve yapılan çalışmanın kullanım ömrünün daha uzun olması amaçlanıyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN