Başkan Şerifoğulları Ankara'da Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

PAYLAŞ

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bir çok ili etkileyen depremlerin ardından çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Başkanlığında değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve depremden etkilenen 10 ilin belediye başkanları katıldı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede: “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve şehrimizin de etkilendiği asrın felaketi sonrasında; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki Başkanlığında deprem bölgesindeki şehirlerimizin Belediye Başkanlarıyla beraber değerlendirme toplantımızdayız. Biz büyük bir milletiz, bu zorlukların üstesinden de geleceğiz!” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZDE YAPILAN VE DEVAM EDEN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİK”

Başkan Şerifoğulları, toplantıda Elazığ'da yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunduğunu belirterek;  "Toplantımızda; Elazığ’ımız ile ilgili istişarelerde bulunup, şehrimizde yapılan ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; sağlam, güvenli ve yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz. Hep birlikte 11 ilimizi en kısa sürede ihya, imar ve inşa edeceğiz" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN