Başkan Şerifoğulları Aksaray Mahallesi'nde Yoğun İlgi İle Karşılandı

Gönül, hizmet ve eser belediyeciliği anlayışıyla şehrin her bir köşesine önemli yatırımların gerçekleştirilmesini sağlayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 11 Ana Başlıkta 100 Projenin yanı sıra Elazığ'ın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda da proje ve yatırım odaklı hizmet üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Şerifoğulları bu kez, Kültür Mahallesi Muhtarı ile bir araya gelirken, Aksaray Mahallesi'nde yapımı süren çalışmaları yerinde inceledi ve vatandaşlarla bir araya geldi.

PAYLAŞ

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, KÜLTÜR MAHALLESİ MUHTARI BİTER’İ ZİYARET ETTİ

Başkan Şahin Şerifoğulları ilk olarak Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter’i ziyaret etti. Muhtar Biter’den mahalle ile ilgili bilgiler alan Başkan Şerifoğulları, mahalle sakinleri ile de bir araya geldi.

“BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, MAHALLE AYRIMI GÖZETMEDEN ÇALIŞIYOR”

Daha sonra Aksaray Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şerifoğulları, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal’ın da eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları vatandaşların taleplerini dinledi. Başkan Şahin Şerifoğulları’nı mahallede ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden vatandaşlar; “Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları, Aksaray Mahallesi ve bütün Elazığ’a gerekli önemi veriyor. Kendisi mahalle ayrımı yapmadan, Aksaray Mahallesi’ne de önemli yatırımların kazandırılmasını sağladı. Sayın Başkanımıza mahallemize ve bölgeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

YENİ YOL, BÖLGENİN ULAŞIM KALİTESİNİ ARTIRACAK

Öte yandan şehrin trafik yükünü alternatif yollarla rahatlatmak, trafik akışına konfor kazandırmak amacıyla yürütülen çalışmalar doğrultusunda şehrin dört bir yanında yeni alternatif yol açma çalışmaları da kesintisiz sürüyor. Bu kapsamda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Aksaray Mahallesi ile protokol yolunu birbirine bağlayacak olan yeni yol yapım alanındaki çalışmaları da inceledi. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda, 22 metre genişliğinde olacak yeni yolun tamamlanmasının ardından asfalt serimi, aydınlatma, kaldırım ve yol çevresinde peyzaj çalışmaları gerçekleştirilecek. Doğal gaz tedarik hattının döşenmesinin ardından önümüzdeki yıl hizmete sunulması beklenen yeni yol bölgede trafik akışını rahatlatacak, modern ve güvenli bir ulaşım olanağı sağlayacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN