HABER: VEDAT YETİK

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba'nın vizyon projeleri arasında yer alan Lavanta Bahçesi projesi başarıyla devam ediyor. 

Karakoçan Belediyesi'nin 2020 yılında Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresine sunduğu lavanta bahçesi projesi kabul edilerek hayata geçirilmişti. 

Projenin kabul edilmesiyle çalışmalara başlayan Karakıoçan Belediyesi, 36 dönüm arazi üzerine 30 Bin lavanta toprakla buluşturdu. 

Bölgenin en büyük lavanta bahçesi konumunda olacak proje sayesinde hem yöre sakinleri ekonomik kazanç sağlayacak hem de oluşacak görsel şölen ilçeye ziyaretçi çekecek. 

Karakoçan Belediyesine de ekonomik destek sağlayacak olan proje başarıyla yürütülüyor. 

"İLÇEMİZİN VİZYONU DEĞİŞECEK"
Karakoçan belediye Başkanı Ayhan Akbaba, yaptığı açıklamada, "İlçemizin vizyonunu değiştirmek amacıyla 30 Bin lavanta dikimi gerçekleştirirek lavanta bahçemizi oluşturduk." dedi. 
Başkan Akbaba ayrıca, ilçede Millet Bahçesi kurduklarını da belirterek, "Geleceğime nefes olma adına 40 dönümlük Millet Bahçemizi kurduk. Millet bahçemize 500'den fazla ağaç dikimi gerçekleştirdik." ifadesini kullandı. 

YA TUTURSA
Başkan Akbaba, dünyanın farklı bölgelerinde kurulan ve görsel şölen sunan lavanta bahçelerinden örnekler paylaşarak, ilçede kurdukları lavanta bahçesinin de bu yönde olması temennisinde bulundu. 
Akbaba, sosyal medya hesabından yaptığı palaşımda: "Hem naif, hem asil, hem de dimdik bir Karakoçan hayali için Lavanta Bahçeleri... (Özür, sağdaki görüntü sadece hayal, yok öyle bişey, daha tutmadı, benimki ya tutarsa" ifadelerine yer verdi.