lazığ’a gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Başkanı Mehmet Ali Zengin, AK Parti İl başkanlığını ziyaret ederek, teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Mehmet Ali Zengin, Ak Parti İl Başkanı Şerafettin yıldırım ve parti teşkilatları tarafından karşılandı.

 

 

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, teşkilat çalışmaları hakkında Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Zengin’e bilgi verdi.

Yıldırım, yerel seçimler için parti teşkilatı olarak çalışmalara start verdiklerini söyleyerek: “17. Seçimimizden de galip çıktık yerelde de son seçimlerde büyük bir başarı elde ettik Türkiye genelinde 13. Sırayı aldık. O seçimi bitirir bitirmez yerel seçimlerin startını vermiş bulunmaktayız her geçen gün üzerine koyarak devam ediyoruz. Şehirlerde teşkilatların başarılarındaki en önemli sebeplerden birisi uyum içerisinde bir arada çalışmak ve şehrin ihtiyaçlarını o şehre götürmektir. Hamd olsun bu anlamda bütün kademelerimizde uyum içerisinde çalışıyoruz.” Dedi.

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Zengin, Seçimlerde elde edilen başarının bundan sonraki süreçte de devam edeceğini söyleyerek: “bizim genel olarak elde ettiğimiz seçimlerdeki güzel neticeler inşallah bundan sonrası açısından da bunun tamamlayıcı bir unsuru olarak seçimlerde güzel bir netice ile aynı şekilde bu seçimden de anlımızın akı ile çıkmak istiyoruz. Elazığ teşkilatının tabi canlılığı işin açıkçası başta il başkanımız olmak üzere büyük bir teşekkürü hak ediyor. Zaten yapı olarak da Elazığ samimi insanların diyarı. Ben buradaki çalışmalarda arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah teşkilatlarımızdaki bu gayret bu heyecan çok güzel bir neticeyle biz kalpten inanıyoruz taçlanacak o zamanda tebrik etmeye teşekkür etmeye geliriz.” Dedi.

Mehmet Ali Zengin, Türkiye’nin dünya siyasetinde sözü dinlenen bir Ülke olduğunu dile getirerek: “artık ülkemiz dünya siyaseti açısından sözü dinlenen bir ülke. Biliyorsunuz son zamanda gündemde özellikle mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelen saldırılar. Yani bu saldırıyı gerçekleştirenler şunu zannediyor mukaddes kitabımızı yakmakla hakikati yok edebileceklerini düşünüyorlar ama bu sadece kendi biçarelerinin yansımasıdır hakikat yanmakla sönmez. Sayın Cumhurbaşkanımız dünya siyasetine yön veren bir lider olarak Türkiye’nin yapmış olduğu girişimler neticesinde Birleşmiş Milletler bir karar aldı, dini mukaddeslere yapılan bu saldırıları nefret suçu kapsamında artık değerlendiriyor.” Dedi.