2004 - 2014 yılları arasında 2 dönem Elazığ Belediye Başkanlığı yapan Süleyman Selmanoğlu, Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak'ın sunduğu Ayrıntı programına konuk oldu. 

Eski Başkan Süleyman Selmanoğlu, programda Ülke ve Elazığ gündemini değerlendirdi, başkanlık döneminde yaptığı hizmetleri anlattı. 

Belediye Başkanlığı sürecinde Elazığ'a önemli hizmetler yaptıklarını anlatan Selmanoğlu, "Başkan olduğum dönemde 10 yaşında olan bir çocuk şuan 29 yaşında. Gencecik adam olmuş. Bu gençlerimizin de yaptığımız hizmetleri bilmeye hakkı var. Kısaca hizmetlerimizden bahsedeyim; Doğalgaz meselesi en önemli konu. Doğalgaz bizim dönemimizde Elazığ'a geldi. Doğagalgaz çalışmaları yapılırken Elazığ komple kazıldı. Bütün mahalleler çamur içerisindeydi. Tekrar bu yollar asfaltlandı. Belediye bünyesinde asfalt şantiyesini kurduk. Saatte 180 ton asfalt üretiyordu. Üniversite içerisinden Teknokent'te giden güzergahta yol yaptık. Çayda Çıra ve Kekliktepe altgeçitlerini yaptık. Kültür park önemli bir proje. Burası bir araziydi. 2009 yılında kültür parkın projesine başladık. İmarı yapıldı. Belediye olarak bu araziyi satın aldık. Kültür Park bizim dönemimizde başladı, Mücahit bey döneminde tamamladı. Galericiler sitesi ve Şehirlerarası otobüs terminali projesi bizim projemiz. Kuzey İmar Yolu çalışmamız vardı. Bu projemizi Mücahit ve Şahin bey devam ettirdi. Çayda Çıra ve Ataşehir mahalleleri bizim dönemimizde ihya edildi. Bu mahallelerimizin altyapısını oluşturduk. Bunlar çok büyük bir iş, büyük bir olay. Belediye hizmet binası da bizim dönemimizde yapıldı. Çok sayıda bulvar ve kavşak yaptık. Malatya yolu bizim dönemimizde tamamlandı. Teknoloji yazılımlı bitki üretim tesisini kurduk. 80 dönüm alanı sera yaptık. Yüzlerce insanı burada istihdam ettik. Taziye evleri, muhtarlar ofisleri yaptık. Yeni sebze halini yaptık. Elazığ'da atık merkezini kurduk. Elazığ'da eskiden çöpler Meryem dağına atılıyordu. Atık merkezini şehrin 30 km dışına taşıdık. 105 tane iş makinesi aldık. Harput'ta müftü sağır konağını restore ettik. Harput'un girişindeki 4 evi restore ettirdik. PTT meydanında düzenleme yaptık." dedi. 

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"
Programın sonunda eski defterleri açan Süleyman Selmanoğlu, "Seçim süreci içerisinde biz Doğru Yol Partisinden aday olduğumuz zaman karşı tarafta, rakiplerden Hamza bey, Hasan Bey,  Raif bey vardı. Biz bu arakdaşlarımızla o kadar güzel seçim çalışması yürüttük. Ben Doğru Yol Partisinden adaydım, Hamza Bey Saadet Partisinden, Hasan Bey AK Parti'den, Raif Bey MHP'den adaydı. Birbirimizi incitecek hiçbir kelime söylemedik. Hamza Beye Allah'tan rahmet diliyorum. Bu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız çok ilkeli bir siyaset güttüler. Ama, ikinci seçimde Enver Erdem ile Kenan Altungök iyi bir siyaset gütmediler. Böyle olmaz yani. Onlara kırgınım. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Değişik bir siyaset uyguladılar. Üzgünüm. İkisini de seviyordum ama, bir siyaset uğruna yapmadıklarını bırakmadı." diye konuştu.