Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi anjio ünitesinde aynı anda dört hastaya anjio uygulaması yapılabiliyor. 

Son teknoloji ürünü cihazlarla donatılı olan anjio ünitesinde 4. cihaz da hizmete başladı. Günlük ortalama 15 anjio işlemi yapılan ünitemizde tüm cihazların aktif olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte günde ortalama 20 hastaya hizmet verilebilecek.

Kalp hastalıklarının tedavisinde oldukça önemli bir yeri olan anjio işleminin zamanında ve etkin olarak yapılması tedavi başarısını artırıyor. Bir cihazın daha aktif olarak kullanılmaya başlanması bu kapsamda önem arz ediyor. Hastane kardiyoloji kliniği bünyesinde bulunan anjio ünitesi modern donanımı ve deneyimli klinik ekipleriyle tüm enfeksiyon kontrol önlemleri alınarak hizmet veriyor. Pandemi sürecinde işlem sayıları azaltılan anjio ünitesinde, işlem sayıları kademeli olarak artırılmaya başlandı. Ünitede pandemi şartları gereği tüm önlemler alınarak hijyenik ortamlarda hizmet veriliyor.

 

Bir tanesi HİBRİT (anjio+ameliyat yapılabilme kapasitesinde) olmak üzere 4 adet Anjiografi salonu olan hastanemiz anjio ünitesi 24 saat aktif olarak hizmet veriyor. İnvazif işlemler, periferik işlemler, kalp pili, EPS, EVAR gibi girişimsel tüm işlemler deneyimli klinik ekibimizle başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Kliniğimizde ayrıca 12 yataklı operasyon öncesi  hazırlık ünitesi de bulunuyor. 

Anjio ünitesi modern yapısı, teknolojik ekipmanları ve deneyimli klinik ekibi ile şehrimize ve bölgemize sağlık hizmeti sunuyor