AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, TOKİ’nin yeni konut projeleri hakkında bilgi vererek, “Gümüşkavak ve Aksaray Mahallesi’nde konut ihalelerine önümüzdeki süreçte çıkılacağını, Karşıyaka Mahallesi’nde ise projenin tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını ifade etti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Nazırlı, TOKİ konutlarının bulunduğu bölgelerde yapılacak iş yerleri hakkında da bilgi vererek:” Aksaray ve Aşağı Holpenk’te 2 adet fırınımız bitti.Kura çekilip teslim ediliyor.Yemişlik mahallemizde iş yerleri belirlendi.İhale çıkıyoruz.” dedi.

2020 depreminden sonra inşaatına başlanan konutların en geç 2024'ün ilk yarısına kadar teslim edilmesinin planlandığını ifade eden Elazığ Milletvekili Nazırlı, 2023 depremden sonra başlanan inşaatların ise hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Besi OSB’nin yakında ihale edileceğini de ifade ederek, Fırat Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi kurulması için görüşmelere başlandığını, Harput Olgunlaşma Enstitüsü’nün kurulmasına yönelik alt yapı çalışmalarının da devam ettiğini dile getirdi.