Milletvekili Erol Keleş, Müzenin Son Durumunu Değerlendirdi

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nin Mekteb-İ İdadi binasına taşınma süreci ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

PAYLAŞ

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin yeni binasına taşınması ile ilgili süreci ve son durumu değerlendirdi.

Milletvekili Keleş: “Arkeoloji ve Etnografya Müzemizin başka bir yere taşınması için yer araştırması yapılırken 8. Kolordu Komutanlığı içerisinde Harput yolu üzerinde bulunan Mekteb-i İdad-i binasının müzeye dönüştürülebileceği fikri ortaya çıktı. Bu düşüncemizi 8. Kolordu Komutanımızla paylaşarak bu yöndeki fikrimizi yerinde inceleme yaparak istişare ettik. Bunun sonucunda elde ettiğimiz bilgi ve belgelerle birlikte Kültür ve Turizm Bakanımızı vekillerimizle beraber ziyaret ederek konuyu gündeme getirdik. Bakanlığımızın bu talebimizi değerlendirmeye alması sonucu görevlendirilen ekip binada incelemelerde bulundu. Bu inceleme sonucunda binanın müze olarak kullanılabileceği yönündeki karar verildi. Binanın Milli Savunma Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devri için resmi yazışmalar başladı. Gelinen noktada Arkeoloji ve Etnografya Müzemizin taşınması için gerekli görünen işlemlerin yapım işi Elazığ Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek. Belediyemiz bütün şartları yerine getirerek müzemizin bir an önce hizmete alınması için yakın bir zamanda ihaleye çıkarak süreci başlatacaktır.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN