Elazığ TSO ile İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasındaki “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” çerçevesinde Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetim ve öğretmen kadrosunda eksikliklerin tamamlanması ve okulun iş dünyasının talep etmiş olduğu mesleki eğitimleri verebilmesi için Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Veli Aksu ile MTAL Okul Müdürü Tarık Tuncay Türkmen tarafından hazırlanan protokol imzalandı…

Hem işsizlik hem de iş dünyasının ara eleman sorununa çözüm üretmek istiyoruz…
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında 2019 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizde Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 2019 yılının sonlarında bir protokol imzalamış ve çalışmalarımıza başlamıştık. 
Ancak 2020 yılı Ocak ayında yaşanan deprem felaketinden sonra ne yazık ki tüm çalışmalarımız ve hedeflerimiz askıya alınmak zorunda kalındı. TOBB ve Bakanlığımız arasına imzalanan protokol çerçevesinde neler yapılabilir hususunu Odamızda Protokol Yürütme Kurulu ve Elazığ TSO Başkanımız Sayın Asilhan Arslan başkanlığında Kurul Üyeleri olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi Gürtürk, Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili ve Eğitim Komisyon Başkanı olarak şahsım, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Özgür Güler ile  Sayın Mustafa Kılınç ve Elazığ MTAL Okul Müdürü Sayın Tarık Tuncay Türkmen’in katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdik.
Okulun yöneticilerimiz tarafından okulun ihtiyaç analizleri yapılmış bu hususta yönetim ve eğitim kadrosu için eksiklikler de tespit edilmiştir. Belirlenmiş olan gündem maddeleri hususunda yapılan görüşmeler sonrasında hazırlanmış olan protokolümüz şahsım ve Okul Müdürümüz Sayın Tarık Tuncay Türkmen tarafından imzalanmıştır. Hedefimiz Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzün eğitmen ve fiziki altyapı imkanlarından istifade etmek suretiyle hem işsizlerin nitelikli meslek sahibi yapılması hem de iş dünyasının ihtiyaç duşmuş olduğu nitelikli elemanların yetiştirilesidir. Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere tüm Milli Eğitim camiamıza vermiş oldukları destekler ve gayretleri için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.