KAFES Operasyonunda 20 Tutuklama

Elazığ'da KAFES-37 Operasyonları kapsamında organize suç örgütününe yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 35 kişi adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıslardan 20'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PAYLAŞ

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından organize suç örgütününe yönelik operasyon düzenlenmiş, operasyonda 35 şahıs gözaltına alınmıştı. 

Şüphelilerin ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama ve mala zarar verme, tehdit ve hakaret" eylemlerini gerçekleştirdikleri, "6136 Sayılı Kanun’a muhalefet ve uyuşturucu madde imal ve ticareti’ suçlarına karıştığı tespit edildi.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından haksız kazanç elde etmek için ateşli silah kullanmak suretiyle ilde nüfuz oluşturma eğilimindeki örgüt yöneticisi ve üyelerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 35 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Teknik ve fiziki takip süresince ve operasyon tarihinde 11 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet şarjör ve tabancalara ait 67 adet fişek, 8 adet ruhsatsız pompalı tüfek ve tüfeklere ait 28 adet kartuş, 19,77 gram kokain, 58 adet sentetik ecza maddesi, 13 gram esrar maddesi, 1 adet hassas terazi ele geçirildi. Ayrıca örgütün talimatına istinaden çok sayıda eylem hazırlığının önlendiği bildirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adli mercilere sevk edilen 35 şüpheli mahkemeye çıkarıldı. Şüphelilerden 20'si tutulanarak cezaevine gönderilinken, 10 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN