Kaçak Kazı Nedeniyle İçme Suyu Borusu Hasar Gördü

Elazığ Merkez Cumhuriyet mahallesinde izinsiz kazı yapılması nedeniyle içme suyu burusunda hasar meydana geldi. Hasar nedeniyle mahallede su kesintisi yapıldı. Hasarın onarılması için belediye ekipleri çalışma başlattı. Öte yandan hasara neden olan şahıslarla ilgili yasal işlem başlatıldı.

PAYLAŞ

Elazığ Merkez Cumhuriyet mahallesinde izinsiz kazı yapılması nedeniyle içme suyu burusu hattında hasar meydana geldi. Hasar nedeniyle mahallede su kesintisi yapıldı. Hasarın onarılması için  belediye ekipleri çalışma başlattı. Öte yandan hasara neden olan şahıslarla ilgili yasal işlem başlatıldı. 

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Cumhuriyet Mahallesi’nde izinsiz kazı yapılması sonucu içme suyu hattı borusu kırılmış ve taş parçaları boru hattının tıkamasına neden olmuştur. 

Vatandaşlarımızın su kesintisi nedeniyle yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından tıkanıklığın giderilmesine yönelik kesintisiz sürdürülen çalışmalar tamamlanmıştır. 

Kısmi olarak abonelerimize su verilmeye başlanılmış, gün içerisinde tüm abonelerimize su verilmiş olacaktır. 
Öte yandan yaşanan mağduriyetten dolayı ilgililer hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN