İl Genel Meclisi 2023 Yılı Oturumları Tamamlandı

Elazığ İl Genel Meclisi 2023 yılı oturumlarını son birleşim ile tamamladı.

PAYLAŞ

Elazığ İl Genel Meclisi Aralık Ayı oturumları beşinci birleşim ile sona erdi.

Meclis Başkanlığını İbrahim Şerbet’in yaptığı son oturumda oturumlarda gündem maddeleri ve önergeler görüşüldü.

Toplantı sonunda üyelere verilen söz hakkı bölümünde konuşan Meclis Üyesi Osman Dilek, İmar Komisyonunun kendilerini dışladığını ve görüşmelere çağırmadıklarını ifade etti.

Mecliste söz alarak Osman Dilek’e cevap veren Hanifi Coşkun, MHP’ye karşı bir husumetleri olmadığını ve bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu belirtti.

Osman Dilek, Komisyona davet edilmedikleri için kararın iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek bu kararın iptal edilmemesinin seçim öncesi ittifaka zarar vereceğini ifade etti.

Mecliste söz alan Cuma Telçeken, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar alan köy evleri için yıkımların kış aylarında yapılmaması gerektiğini, vatandaşın hayvanlarını ve yemlerini saklama noktasında sorun yaşadığını söyledi.

Meclis Üyesi Ali Karabulut, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında sağlam evlere hasarlı raporu verildiğini ve vatandaşın bu sebeple mağdur edildiğini belirtti.

Kainat Bağbudar’da Şeker fabrikasının kapasitesinin yetersizliğinden dolayı pancar alımlarında sıkıntılar yaşandığını ve üreticiler mağdur olduğunu ifade etti.

Meclis Üyelerinin konuşmalarının ardından Meclis Başkanı İbrahim Şerbet,2023 yılının son il genel meclisi oturumu olduğunu belirterek, birleşimi sonlandırdı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN