Eğitim

Eğitim Haberleri

Fırat Üniversitesi SIR 2023 Sıralamasında 16’ncı Oldu

SCImago Institutions Rankings (SIR) Yayın Değerlendirme Platformunun yaptığı 2023 yılı dünya üniversiteleri sıralamasında Fırat Üniversitesi, Türkiye’de 16’ncı sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi 133 Proje ile Türkiye'de 4. Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı. Fırat Üniversitesi öğrencileri ve danışman hocaları tarafından 2209-a programına sunulan 232 proje önerisinden 133 tanesi kabul edilerek, 2209-a projelerinde Türkiye’de 4. oldu.

F.Ü'de Yapay Zeka ve Veri Bilimi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Fırat Üniversitesi'nde (F.Ü) TÜBİTAK BİDEN 2237-A kapsamında Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi hazırlama eğitimi düzenlendi.

Başkan Aksu, LGS ve YKS’deki Yeni Kararı Değerlendirdi

Yükseköğretim Kurumları ve Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesindeki öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için 8. ve 12. sınıftaki LGS ve YKS’ye girecek öğrencilerin ikinci dönem konularından sorumlu olmayacaklarını açıkladı. Kursder Başkanı Veli Aksu, konuyla ilgili, kendisinin de YÖK ve MEB’e talepte bulunduğunu belirterek, afet bölgesindeki öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Eğitim Bir-Sen Çözüm Önerilerini Paylaştı

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi deprem bölgelerinde yaptıkları çalışmalar sonrası hazırladıkları 6 Şubat 2023 depreminin eğitim çalışanları üzerindeki etkileri ve bazı çözüm önerileri başlıklı raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ'da öğrenciler için 1 Mart'a kadar devam zorunluluğu aranmayacak

Elazığ Valiliği,  Elazığ'da eğitim öğretim faaliyetlerinin 20 Şubat 2023 tarihinde başlayacağını, öğrenciler için  1 Mart 2023 tarihine kadar devam zorunluluğu aranmayacağını açıkladı. 

İlk Kez Uygulanan Kış Okulu Uygulamasına Büyük İlgi

Milli Eğitim Bakanlığı, yaz okulu kapsamını genişleterek bu yıl ilk kez kış okulu uygulamasını başlattı.

Elazığ Belediyesi, Hizmet İçi Eğitimlerini Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, personelinin bilgi birikimini ve hizmet kalitesini artırmak için belirli aralıklarla düzenlediği eğitim seminerlerine devam ediyor.

Elazığ'da Açılan Köy Yaşam Merkezleri Köylerin Kalbi Oldu

Elazığ'da Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje çerçevesinde, atıl durumundaki okullar köy yaşam merkezine dönüştürülerek hem çocuklara hem de ailelerine eğitim yuvası oldu.

İl Özel İdaresi İle Marmara Eğitim Kurumları Pratik Hafıza Arasında İndirim Protokolü İmzalandı

Kurum personelinin mesleki gelişimine yönelik düzenlediği eğitim programları ile her zaman büyük önem veren Elazığ İl Özel İdaresi, Elazığ’da özel bir eğitim kurumu ile protokol imzalayarak Özel İdare çalışanlarının çocuklarının da eğitimlerine önemli bir katkı sağladı. 

Sosyal Sorumluluk Projelerine Katılan Üniversite Öğrencilerine Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde görev alan ve projeleri başarıyla tamamlayan öğrencilere ve akademik danışman hocalara teşekkür belgesi verildi.

Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesini Gezdi

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesini lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla başlatılan Fırat’ta Bir Gün etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesini gezdi. 

İş İnsanı Veysel Demirci tecrübelerini öğrencilerle paylaştı

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen Kariyer Günlerine konuşmacı olarak katılan Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziver Vakfı Genel Başkanı Veysel DEMİRCİ, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Fırat Üniversitesi’nde Hazırlanan 3 Proje TÜBİTAK Tarafından Kabul Edildi

1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında 2022 yılı 2. döneminde Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan 3 adet TÜBİTAK 1001 projesi bilimsel değerlendirme sonucu başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fırat Üniversitesi'ne Ödül

2022 TÜBA Uluslararası Akademi, GEBİP ve TESEP Ödülleri Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi.

Elazığ Belediyesi’nden Ücretsiz KPSS Tekrar Dersleri

Elazığ Belediyesi eğitime verdiği önemle memur adaylarına yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Elazığ'da umreye gidecek vatandaşlara yönelik seminer

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 umre organizasyonu ile umre yapmak üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik seminerler düzenlenmeye devam ediyor.

Elazığ'da yapılacak olan okulun temeli Mansur Yavaş'ın katılımı ile yapılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un girişimleriyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının Elazığ'da yaptıracağı okulun temel atma törenine Mansur Yavaş'ın da katılacağı öğrenildi.

Lise öğrencileri FÜ'yü gezdi

Elazığ'da başlatılan Fırat'ta Bir Gün' etkinliği çerçevesinde 3 lise Fırat Üniversitesi'ni (FÜ) gezdi.

Toplam 430 haber.