Eğitim

Eğitim Haberleri

Fırat Üniversitesi, Sektör Kampüste programının Paydaşı Oldu

Fırat Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne yön verecek gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan dijital öğrenme platformu Sektör Kampüste Programı’nın paydaşı oldu.

Fırat Üniversitesi'nde Doluluk Oranı Yüzde 97.13 Oldu

Fırat Üniversitesi, YKS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitenin doluluk oranının 97.13 oranına ulaştığını açıkladı.

Fırat Üniversitesi CWTS Leiden 2023 Sıralamasında Türkiye’de 14’üncü Oldu

Hollanda’nın Leiden Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren CWTS Leiden Sıralama Sistemi “2023 Yılı Dünya Üniversiteleri Sıralaması” açıklandı. CWTS Leiden 2023 Dünya Üniversite Sıralamalarında Fırat Üniversitesi, dünyada 887’inci, Türkiye’de ise 14’üncü sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesinde Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak

Fırat Üniversitesi son yıllarda yaptığı atılımlarla bölge üniversitesi unvanını hakeden başarılara imza atıyor.

Rektör Göktaş: Öğrenci Adaylarımızı Fırat Üniversitesi’ne Davet Ediyorum

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tüm öğrencileri Fırat Üniversitesi’ne davet etti.

Fırat Üniversitesi Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Listesinde 7. Sırada Yer Aldı

İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu olan Times Higher Education (THE)'ın yaşı 50 ve altında olan dünyanın en iyi genç üniversitelerine yer verdiği ‘2023 Genç Üniversiteler Sıralaması” açıklandı. Fırat Üniversitesi sıralamada Türkiye’de 7. oldu.

Fırat Üniversitesi Mezunlarını Uğurladı

Diş Hekimliği, Teknoloji, Fen ve İlahiyat Fakülteleri düzenledikleri mezuniyet törenleri ile öğrencilerini uğurladı. Düzenlenen törenlere Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, fakülte dekanları, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Fırat Üniversitesi NAFSA 2023’e Katıldı

Fırat Üniversitesi, Washington’da düzenlenen ve dünyanın en büyük eğitim zirvesi konumunda olan 2023 NAFSA Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarına katıldı.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi tarafından yaptırılan kütüphane hizmete açıldı

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi tarafından Keban Atatürk İlkokuluna yaptırılan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı Mustafa Kutlu İl Paneli Gerçekleştirildi

Elazıg İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Anadolu Mektebi Okumaları programı kapsamında İl Paneli Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kaya Karakaya Ortaokulu’nda Kütüphane Ve Sanat Sokağı Açıldı

Elazığ’da Kaya Karakaya Ortaokulu kütüphane ve sanat sokağının açılışı gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Teknofest’te Yerini Aldı

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, kapılarını İstanbul Havalimanında 7'nci kez açtı.

Elazığ'da İki Lise TÜBİTAK Bölge Finallerinde Birinci Oldu

Elazığ'da eğitim öğretim veren iki meslek lisesi Malatya’da yapılan TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge birincisi oldu.

Fırat Üniversitesi'nin TÜBA - TEKNOFEST Başarısı

TÜBA - TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri kapsamında özgün tematik konular içeren Türkiye kaynaklı üretilmiş doktora tezleri Programın Ödül Komitesi tarafından değerlendirilerek sonuçlar açıklandı.

Fırat Üniversitesi Takımları TEKNOFEST İstanbul Finalinde

Fırat Üniversitesi’nden 76 takım başvuruda bulunmuş, 6 takım ise tüm aşamaları geçerek, TEKNOFEST İstanbul finaline katılmaya hak kazandı.

Fırat Üniversitesi Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde Birinci Sırada

TÜBİTAK tarafından hazırlanan 2022 Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçları Bilim ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın katıldığı programda açıklandı.

Fırat Üniversitesi SIR 2023 Sıralamasında 16’ncı Oldu

SCImago Institutions Rankings (SIR) Yayın Değerlendirme Platformunun yaptığı 2023 yılı dünya üniversiteleri sıralamasında Fırat Üniversitesi, Türkiye’de 16’ncı sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi 133 Proje ile Türkiye'de 4. Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı. Fırat Üniversitesi öğrencileri ve danışman hocaları tarafından 2209-a programına sunulan 232 proje önerisinden 133 tanesi kabul edilerek, 2209-a projelerinde Türkiye’de 4. oldu.

F.Ü'de Yapay Zeka ve Veri Bilimi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Fırat Üniversitesi'nde (F.Ü) TÜBİTAK BİDEN 2237-A kapsamında Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi hazırlama eğitimi düzenlendi.

Toplam 446 haber.