Bu 

kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ADEM, çocukların yaz tatilini verimli geçirebilmeleri için uzman eğitmenler eşliğinde 3 Temmuz ile 15 Ağustos tarihleri arasında başlayan yaz okulları kapsamındaki eğitimlerini başarıyla tamamlayan çocuklara sertifikalarını takdim etti.

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi binasında düzenlenen programa Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu, çocuklar ve aileleri katıldı.

Sertifika programı öncesinde ise Resim Öğretmeni Mehmet Sağlam ve Elazığ İl Satranç Temsilcisi 2. Kademe Satranç Eğitmeni Metehan Deniz öncülüğünde verilen resim ve satranç kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilerin yaptıkları resimler sergilendi. Sonrasında ise çocuklara satranç müsabakası düzenlendi.

Ailelerden Başkan Şerifoğulları’na Teşekkür

Yaz çocuk eğitimleri ile bilim sanat merkezlerine yetenekli öğrenciler hazırlamak, çocukların zeka, koordinasyon ve dikkat becerilerini geliştirip lisanslı resim ve satranç sporcularının yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yaz kurslarının çok faydalı olduğunu belirten aileler Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

Çocukların geleceğine katkı sunan eğitimlerin ücretsiz oluşunun kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirten aileler, donanımlı hocalar eşliğinde gerçekleştirilen derslerin çok kaliteli olduğunu ve devam etmesini istediklerini belirttiler.

Program, daha sonra 45 günlük yaz programlarını başarıya tamamlayan çocuklara sertifikalarının verilmesiyle ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle birlikte son buldu.