Gazze Ölüyor Din Kardeşine Sahip Çık Yardım Kampanyası Başladı

Gazze Direniş Platformu öncülüğünde Beşir Derneği tarafından Gazze Ölüyor Din Kardeşine Sahip Çık temalı yardım kampanyası başlatıldı

PAYLAŞ

7 Ekim tarihinden bu yana İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları devam ederken, Elazığ’da da sivil toplum kuruluşları tarafından Filistin için destek kampanyaları yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Gazze Direniş Platformu öncülüğünde Beşir Derneği tarafından “Gazze Ölüyor Din Kardeşine Sahip Çık” temalı yardım kampanyası başlatıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 10 gün boyunca devam edecek olan yardım kampanyasında toplanan yardımlar AFAD aracılığı ile Filistin’deki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.

Gazze Direniş Platformu Sözcüsü Alaattin Meydanoğlu, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin’de saldırılarını sürdürdüğünü ifade ederek, İsrail’in saldırıları sona erene kadar çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Beşir Derneği Elazığ Temsilcisi Burhanettin Aslan, Filistin’de insanların çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini söyleyerek, Elazığlı vatandaşlara yardım kampanyasına destek olmaları yönünde çağrıda bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN