Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla “Günümüzde Kadın” konulu çevrimiçi program düzenlendi.
Elazığlı yazar Naşide GÖKBUDAK "Günümüzde Kadın" konulu sunumuyla İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur ÖNER' in webinarda konuğu oldu. 
Sürekli Eğitim Merkezi toplantı Salonu'nda Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ında katıldığı programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, FÜSEM Müdürü Doç. Dr. İlyas SOMUNKIRAN, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Veysel ŞAHİN katıldı.
Webinar programının açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlenen programın anlamlı olduğunu belirterek, Elazığlı yazar Naşide GÖKBUDAK’a programa katılımından ötürü teşekkür etti.
Ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde erkeklerle birlikte kadınların da omuz omuza çalışarak emek sarf ettiklerini belirten Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ; “Kadınlarımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesinde büyük emek sarf etmektedir. Bu yüzden kadınlarımızı toplumdan ayrı düşünmek bir yana, aslında kadınlarımız anne, eş ve iş arkadaşı olmasından dolayı toplumun temelini oluşturan önemli bir değerdir. Son yıllarda ülkemizde şahit olduğumuz toplumda kimsenin tasvip etmediği şiddet olayları yaşanmış olsa dahi aslında bu toplumun milli ve manevi değerlerinde kadına karşı şiddet kesinlikle yer almamaktadır. Bugün kadınlarımız Üniversitemizde önemli görevler üstlenmektedir. Şuan Üniversitemizde 677 kadın akademik ve 1291 kadın idari personelimiz görev yapmaktadır. Bu oranın kadınlarımızın lehine değişmesi için özel gayret sarf ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerimiz ve gazilerimizin anneleri, eşleri ve kızları olmak üzere tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum.” dedi.