Elazığlı Kahraman Asker Şehit Oldu

Elazığlı hemşehrimiz Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hain terör örgütüyle çıkan çatışmada

PAYLAŞ

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde askeri üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu duyurdu. Çatışmada Elazığlı Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan şehit oldu. 

Milli SAvunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz." denildi. 

22 yaşındaki Elazığlı Şehit Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan Aslan’ın 3 kardeş olduğu ve Keban ilçesi Gökbelen Köyü’ne kayıtlı olduğu öğrenildi.

Şehidin, Güneykent Mahallesi’nde ikamet eden ailesine acı haber sağlık ekipleri eşliğinde yetkililer tarafından verildi.

Ailenin yaşadığı ev Türk bayrakları ile donatıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN