Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü, 2020 yılı Erasmus+ Akreditasyon başvurularında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından; Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi alanlarında akredite edilme başarısı göstererek, her üç alanda da akredite edilebilen 14 il arasında yer aldı.

285 eğitimci ve 160 öğrencinin akredite olan projeler kapsamında Avrupa birliği Hareketlilik programına katılacak.

Okul Eğitimi kapsamında, Liderlik, Çatışma Yönetimi, sınıf Yönetimi, Dijital İçerik Geliştirme gibi farklı başlıklar altında 80 okuldan 160 eğitimci Avrupa hareketliliklerine katılacak.

 İlimizde görev yapan 30 okul yöneticisi "Erasmus Training Courses- Bologna, İtalya" isimli kurumda 5 günlük "Liderlik" eğitimi,  İlimizde görev yapan 30 okul yöneticisi Berlin- Teacher Academy'de "Çatışma Yönetimi" eğitimi, 
 İlimizde görev yapan 50 öğretmen ESMOVIA- İspanya isimli kurumda sınıf yönetimi konusunda 5 günlük eğitimi, İlde görev yapan 50 öğretmen INOVA (Milano- İtalya) isimli kurumda 5 günlük "Dijital İçerik Geliştirme" eğitimi alacak.
Mesleki Eğitim kapsamında, 2024 yılı sonuna kadar ilimizde bulunan toplam 20 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin, 160 öğrencinin ve 80 öğretmen Avrupa hareketliliğine katılacak.
İlimizdeki meslek liselerinde çalışan 32 öğretmen ve 64 öğrencinin Portekiz’de "depreme dayanıklı akıllı ev teknolojileri" alanında
İlimizdeki meslek liselerinde çalışan 24 öğretmen ve 48 öğrencinin Fransa’da "siber güvenlik sistemleri" alanında İlimizdeki meslek liselerinde çalışan 24 öğretmen ve 48 öğrencinin "3D yazıcı kullanımı" alanında eğitim alacaklar. Yetişkin Eğitim kapsamında; İlimizde Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan 45 usta öğretici; Aktif Vatandaşlık Eğitimi, Ekolojik Vatandaşlık Eğitimi, Dijital Vatandaşlık Eğitimi alacaklar.
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 farklı alanda hazırlanan Erasmus projelerinin de Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek akredite edilmesinin büyük bir başarı olduğunu ifade etti.
Müdür Gürtürk Türkiye genelinde sadece 14 ilin 3 alanda akredite olduğunu ifade ederek;
“Hazırladığımız 3 projenin kabul edilmesi sonucunda 285 eğitimci ve 160 öğrencimiz Avrupa Birliği Hareketliliği kapsamında yurt dışına çıkarak eğitimler alacak, ve aldıkları eğitimleri ilimizde görev yapan diğer eğitimci ve öğrencilerimiz ile paylaşacaklar. Deprem ve pandemi sürecine rağmen çalışmalarına hiç ara vermeyen ve bu büyük başarıya imza atan tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.