Elazığ Defterdarlığı, kendisini Vergi Müfettişi ve Bakanlık Müfettişi olarak tanıtan kişilerin özel kuruluşları ve mükellefleri arayarak para talebinde bulunduğuna yönelik ihbarlar aldıklarını, para talebinde bulunan kişilerin Defterdarlık ile herhangi bir ilgisinin bulunmadığını duyurdu.

Defterdarlık, Vergi Müfettişleri ve Bakanlık Müfettişlerinin böyle bir talepte bulunmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, bu ve buna benzer taleplere itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşılması durumunda Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulması gerektiğini kaydetti.

Elazığ Defterdarlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kendisini Vergi Müfettişi ve Bakanlık Müfettişi olarak tanıtan kişilerin özel kuruluşları ve mükelleflerimizi arayarak para talebinde bulunduğuna yönelik ihbarlar Defterdarlığımıza ulaşmaktadır. Para talebinde bulunan kişilerin Defterdarlığımız ile herhangi bir ilgisi bulunmayıp, Vergi Müfettişleri ve Bakanlık Müfettişlerinin böyle bir talepte bulunması da söz konusu değildir. Bu itibarla, bu ve buna benzer taleplere itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması durumunda Cumhuriyet Başsavcılıklarına ivedilikle suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir."