Elazığ'da Yerinde Dönüşüm İçin Başvuru Süreci Devam Ediyor

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle hasar alan konut ve iş yerlerinin yerinde dönüşümü için başvuru süreci e-devlet üzerinden devam ediyor.

PAYLAŞ

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hasar alan konut ve iş yerlerinin yerinde dönüşüm başvuruları için süreç devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen noktalarda orta ve üzeri hasarlı olarak tespit edilen yapıların yerinde dönüşümü için 17 Temmuz’da başvurular başlamıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın denetiminde hasarlı olan binasını yerinde dönüştürmek isteyen depremzedelere hibe ve kredi desteği verilecek.

Vatandaşlar, e devlet üzerinden yapılan başvuruların süreci ile ilgili detaylı bilgileri ise Elazığ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü İrtibat Ofisi’nden alabilecek.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman da, yerinde dönüşümün devam ettiğini, “6 Şubat depremlerinde hasar alan binalar için “yerinde dönüşüm” başvuruları devam etmektedir.” Notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

 

 

  •  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN