Normalleşme süreci kapsamında yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte eğitim çalışanları Covid-19 aşılarını yaptırmaya başladı. Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, bir gurup öğretme ile birlikte Covid-19 aşısını yaptırdı.

Aile Sağlık merkezinde öğretmenler ile birlikte aşı olan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yaptığı açıklamada; “Bugün randevumuzu alarak Covid-19 aşımızı yaptırdık. Okullarımızın yüz yüze eğitime başlaması ile birlikte Sağlık Bakanlığımız eğitim çalışanlarımızı ön sıralara aldı. Tüm öğretmenlerimiz sistem üzerinden randevularını alarak aşılarını tüm sağlık merkezlerimizde rahatlıkla yaptırabilecekler.

Hepimizin amacı Elazığ’ın risk haritasında sarı olan renginin maviye dönüşmesi için elimizden gelen gayreti sarf ederek maske, mesafe ve temizlik gibi kurallara uymaktır.

Okullarımızda eğitimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi, ilimizdeki iş yerlerinin açılarak faaliyetlerini yürütmeleri ve kamu kurum ve kuruluşlarımızın vatandaşımıza daha hızlı ve sağlıklı hizmet edebilmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmalıyız.

Bu vesileyle tüm hemşerilerimize sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum” dedi.