Liglerin tamamlanmasının ardından Elazığ Belediyesi Kadın Voleybol takımı İdari Koordinatörü Ahmet Bayır ve antrenör İbrahim Bişi, sezona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geride kalan sezonda transfer yapmadan gruptan namağlup lider olarak çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Elazığ Belediyesi Kadın Voleybol Takımı İdari Koordinatörü Ahmet Bayır, genel anlamda başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını söyledi.

Ekonomik problemler başta olmak üzere birçok sıkıntının yaşandığı dönemde Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın kulübe sahip çıktığını belirten Bayır, sözlerini şöyle sürdürdü;

BAYIR: "VERİMLİ BİR SEZON GEÇİRDİK"

"Elazığ Belediyespor Kadın Voleybol takımı olarak 2020-2021 sezonunda mücadele ettiğimiz grubu namağlup lider tamamlayarak önemli bir başarı grafiği çizdik. Ardından Ankara’da oynadığımız play-off maçları ile birlikte sezonu tamamladık. Transfer yapmamamıza rağmen geride bıraktığımız sezon kulübümüz açısından çok verimli geçti. Bizleri burada gururlandıran en önemli nokta, takımımızda yer alan sporcuların tamamının Elazığlı olması."

  "BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

"Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon Elazığ Voleybol Kulübü ismiyle lige başladık. Özellikle ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığımız bir dönemde sporcu kimliği ile Elazığ’ın sporuna her zaman destek olan Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, takımımıza sahip çıkarak kulübümüzü Elazığ Belediyesi bünyesine kattı. 2-3 ay gibi kısa süre içerisinde bir aile gibi olduk. Kulübümüzün tüm sorunları çözüme kavuştu. Bu süreçte sporcularımızın geçmişe dönük ve sezon içerisindeki alacaklarının yanı sıra kulübümüzün tüm borçları ödendi. Bu anlamda bizlere maddi-manevi her daim destek olan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere tüm Belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz."

"YENİ SEZONDA GÜÇLÜ BİR TAKIM OLUŞTURMAK İSTİYORUZ"

"2021-2022 sezonunda başarılarıyla adından söz ettiren bir takım kurmayı düşünüyoruz. Her şeyden önce güçlü bir altyapıya sahibiz. Altyapıdan  A takıma kazandıracağımız sporcularımızla birlikte yeni bir yapılanma içerisinde olacağız. Yeni sezonda Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’nın ve Yönetim Kurulumuzun uygun görmesi halinde mevcut kadromuza yapacağımız oyuncu takviyeleriyle hedefimiz 1. Lig olacaktır."

BİŞİ: "NAMAĞLUP ÜNVANI ALARAK PLAY-OFF GRUPLARINA KATILDIK"

Elazığ Belediyesi Kadın Voleybol Takımı antrenörü İbrahim Bişi ise, "Başarılı bir sezonu geride bıraktığımızı düşünüyorum. Önemli başarılara imza attık. Tamamı Elazığlı sporculardan oluşan takımımızın özellikle grup müsabakalarında sergilediği performans ve namağlup ünvanını alarak play-off gruplarına katılması şehrimiz adına gurur verici bir durumdu."

"SPORUN İÇİNDEN GELEN BİR BELEDİYE BAŞKANINA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ŞANSLIYIZ"

"Ayrıca sezon içerisinde kulübümüz bir yönetim değişikliği yaşadı. Elazığ’da sporun ve sporcunun her zaman yanında olan ve sağlıklı nesillerin sporla yetişmesine katkı sunan Elazığ Belediyesi kulübümüzü bünyesine kattı. Kulübümüzün ciddi anlamda sıkıntılar yaşadığı bir süreçte yaşanan bu değişim bizlere ve sporcularımıza ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Amacımız, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek ve duruşuyla voleybola renk katan örnek bir kulüp olmaktır. Bu doğrultuda sporun içinden gelen bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Vermiş oldukları destekler ve katkılarından dolayı değerli Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyorum." dedi.