Elazığ Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü ve 2023 Mevlana Yılı, Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Mevlevi Sema Ayin-i Şerif’i ile yad edilecek. Programda ayrıca Türk Tasavvuf Musikisi Konseri icra edilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılacak Türk Tasavvuf Musikisi Konseri ve Mevlevi Sema Ayini, 20 Ekim Cuma günü saat 19.00’da Elazığ Belediyesi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİ

Elazığ Belediyesi, Mevlana Celalledin-i Rumi’nin, İslam dünyasında asırlardır rehber edinilen öğretilerinden örneklerin de verileceği programa, tüm vatandaşların davetli olduğunu belirtti.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleriyle 2023 yılı ‘Mevlana Yılı’ olarak ilan edilmiştir. Elazığ Belediyesi olarak Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenleyeceğimiz program kapsamında, Mevlana’yı, 750. Vuslat Yıl Dönümü'nde hep birlikte rahmetle ve hürmetle yad edeceğiz. Anadolu topraklarında ilim ve irfanıyla, öğretileriyle, insanlara kardeşlik, birlik, beraberlik, iyilik ve güzellikler aşılayan Mevlana’yı, Türk Tasavvuf Musikisi Konseri ve Mevlevi Sema Ayin-i Şerif'i ile anacağımız ve yeni nesillere anlatacağımız programa tüm vatandaşlarımız davetlidir.” denildi.